Podle zjištění Blesku chce společnost Karel Gott Agency, kterou řídí právě Ivana Gottová, uspořádat koncertní poctu zesnulému Mistrovi přímo v pražské O2 areně. V hale, kde chtěl zpěvák podle původního plánu letos v červnu oslavit se svými fanoušky 80. narozeniny. Kvůli těžké nemoci ale megakoncert už v lednu odvolal.

„Management už sondoval případné volné termíny ve vysočanské hale na příští říjen, tedy na období, kdy to bude rok, co pan Gott odešel,“ řekl Blesku zdroj z O2 areny. Sama mluvčí Slavíkovy rodiny to, že vzpomínkový koncert uspořádají, potvrdila. Místo a datum zatím nikoliv!

„Karel Gott si velmi dobře uvědomoval, že by svým fanouškům chtěl a měl dát možnost zavzpomínat na něj i tímto způsobem. Proto už o takovém koncertu sám přemýšlel a jeho přání, včetně konkrétní podoby, sdělil nám, jeho managementu,“ napsala v prohlášení Aneta Stolzová.

„Oznamujeme proto, že management takový koncert určitě v budoucnu uspořádá a bude přesně podle představ Karla Gotta,“ dodala.

Kdo vzpomíná a co se ruší?

Jakmile se objevilo prohlášení Gottova managementu o tom, že vydělávat na jménu zpěváka v době hlubokého smutku je nepřípustné, zrušili pořadatelé chystaný koncert Zlatý víkend v Bratislavě s podtitulem „Pocta Karlovi Gottovi“. Ten se měl odehrát 21. prosince.

„Pro tento termín je akce zrušena, budeme vydávat tiskovou zprávu. Zatím počítáme s tím, že se uskuteční v náhradním termínu,“ oznámila společnost Ticketportal s tím, že pořadatelem byl Spolek Avicenum. V něm od září letošního roku začal figurovat bývalý manažer operní pěvkyně Evy Urbanové (58) Jiří Kováč, který pro akci zajišťoval umělce.

Na Slavíka ale vzpomene na svém vánočním koncertě v pražské Lucerně 10. prosince Hana Zagorová (73). Milovanému Karlovi tam zazpívá a věnuje mu svůj hit Kdyby se vrátil čas. „Myslím, že se sluší a patří, abych v Lucerně na Karla vzpomněla. S jeho odchodem se stále nemohu smířit,“ řekla Blesku zpěvačka.

Vzdát hold Slavíkovi se rozhodli také operní diva Andrea Kalivodová (41) a držitel Thálie Marian Vojtko (46). A to dvakrát za sebou, 15. a 16. prosince na společných vánočních koncertech v pražské Lucerně. Zazpívají tam i Gottovy hity, které mu složil Karel Svoboda (†68). Mají k tomu prý veškerá povolení od Ochranného svazu autorského (OSA).

VIDEO: Kde je teď Gottova fenka Stella (9)? Takhle řádí v novém domově!

Video
délka: 03:39.08

Kde je teď Gottova fenka Stella (9)? Takhle řádí v novém domově! Youtube.cz

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší eshop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Fotogalerie
79 fotografií