Před lety se Anetě s bývalým mužem narodilo dítě, bohužel trpělo těžkým postižním a velmi vzácným onemocněním. „Zcela se nám obrátil život, protože namísto radování se z miminka jsme museli řešit poměrně náročné situace spojené s péčí o těžce handicapované děťátko,“ svěřila se Stolzová pro Právo s tím, že tehdy se o daném syndromu, kterým holčička Natálka trpěla, ani moc nevědělo. „Takže jsme hodiny trávili u počítače a hledali, jak jí pomoci, kterou terapii zvolit, apod.,“ popisovala.

O Natálku pečovala, ale zároveň se snažila dál žít i svůj život a neobětovat se jen dítěti. „Bylo to náročných, ale přitom krásných osm let, které bych nikdy nevzala zpět. Dcera například milovala koně a v jejich přítomnosti byla neskutečně šťastná a spokojená. A my s ní,“ vypráví Aneta. „Když nám lékaři oznámili, že dcera trpí vzácným genetickým postižením, o kterém se neví, a neví se tudíž, jak se bude její stav vyvíjet, myslela jsem si, že nic horšího se nám už nemůže stát.“

Jenže bohužel to tak nebylo. V sedmi letech Natálce lékaři diagnostikovali nádor na ledvině. „Sesypali jsme se, protože jsme věděli, že boj s onkologickou nemocí bude pro ni téměř nemožný. A tak se taky stalo. Dcera zemřela po roční recidivě a my jsme museli sebrat všechny síly a jít dál,“ mluví o nejhorším období svého života hnědovláska, která kvůli svým zážitkům založila i Informační portál Spokojené děti, určený právě pro rodiny s dětmi s postižením.

„Naštěstí jsme měli i mladšího Adámka, který nás potřeboval. Pak přišla nabídka od manželů Gottových a to byla pro mě velká vzpruha,“ odtajnila Stolzová, že právě práce pro zpěváka a jeho rodinu jí hodně pomohla. Bylo to přitom zase něco jiného, než čemu se věnovala předtím. Poté, co v 19 letech začínala jako reportérka publicistického pořadu Občanské judo na Nově a studovala přitom mediální studia, se našla v práci tiskové mluvčí pro ministerstvo zdravotnictví.

Pak se jí ale ozvali právě z Bertramky. „Dodnes si pamatuji, když mi Ivanka s Karlem jeden večer telefonovali a práci mi nabídli. Bylo to pět měsíců poté, co mi zemřela dcera, a jejich nabídka byla pro mě doslova novou krví do žil. Byla jsem velmi šťastná a nadšená z nového začátku. Věděla jsem, že práce pro ikonu jménem Karel Gott bude náročná, ale zároveň neopakovatelná. A přesně to jsem potřebovala,“ přiznala Stolzová, která pro Slavíka pracovala od roku 2015 do jeho smrti letos v říjnu.

„Tlak ani intenzita práce mi nevadily, jsem zvyklá hodně pracovat.“  Ani do budoucna prý zatím nechystá svou spolupráci s jeho rodinou rozvázat. Čeká ji ještě práce s vydáním Mistrovy autobiografie a premiérou dokumentárního filmu o jeho životě. „S Ivankou nás navíc i přes práci pojí velké přátelství, kterého si nesmírně cením,“ promluvila o vztahu k vdově Gottové.

Ta ostatně byla i u Anetiných soukromých radostí. S partnerem Alešem totiž loni otěhotněla a přesně týden po odchodu zpěváka z tohoto světa porodila dívenku, kterou pojmenovala Amálie Karla. „Byl to takový smích skrz slzy. Amálka je náš dar z nebes a ještě pár dnů před odchodem pana Gotta jsme všichni seděli u nich doma v kuchyni a symbolicky jsme si přiťukli na nové životy. Bylo to neskutečně silné,“ popsala pro Právo, jak prožívala momenty, kdy nový život vystřídal na světě ten starší.

VIDEO: Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Obřad plný slz hvězd

Video
délka: 01:34:31.04

CELÝ ZÁZNAM: Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Obřad plný slz hvězd. Česká televize

Fotogalerie
190 fotografií