I když se o rakovině prsu mluví stále víc a organizace nabádají k prevenci, je stále spoustu žen, které se mamografu a vůbec informacím o této nemoci vyhýbají, jak čert kříže. Herečka Michaela Maurerová se s rakovinou setkala tváří v tvář, a to ve své rodině.

„Rakovina. Nemoc, o které většina mluví jako "o té, jejíž jméno nesmíme vyslovit". Tahle mrcha (konkrétně rakovina prsu) řádila i u nás v rodině, takže jsem jí vyhlásila válku a snažím se eliminovat všechno, co by jen trochu přispívalo k jejímu vzniku. Začala jsem tím, že jsem začala používat přírodní kosmetiku a hlavně přírodní deodoranty bez hliníkových solí,“ napsala na sociální síť herečka. Tak snad se vydala tím správným směrem a nemilosrdná rodinná diagnóza se jí vyhne...

S rakovinou prsu se statečně pere Anička Slováčková, která sice prevenci nepodcenila a chodila na pravidelná vyšetření, ale to poslední odhalilo zhoubný nález. I když je rakovina prsu v tak nízkém věku poměrně dost vzácná, ani mladé ženy by neměly podceňovat alespoň pravidelné samovyšetření. Čím dříve se nemoc odhalí, tím vyšší je pravděpodobnost, že léčba bude úspěšná.

VIDEO: Trojnásobná máma Maurerová: Přišla o vlasy i prsa! Co za tím je?

Video
délka: 02:49.56

Trojnásobná máma Maurerová: Přišla o vlasy i prsa! Co za tím je? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
39 fotografií