Oblíbená herečka Iva Janžurová (78) dorazila do Národního divadla ve viditelně dobré náladě. Stala se totiž kmotrou nového cédéčka Radky Vrankové (46), známější pod svým uměleckým jménem Radůza. Tentokráte však nejde o klasické hudební album, ale spíše o audioknihu Uhlíř, princ a drak doprovázený chytlavými písničkami. Ze známé harmonikářky a zpěvačky se tak stala na chvíli spisovatelka, která dala vzniknout půvabnému pohádkovému příběhu.

„Je to malinko netradiční pohádka, kdy drak je v podstatě kladná postava. Chtěla jsem napsat příběh bez násilí, kdy nikdo nikoho nezmlátí, ale naopak jeho hrdinové, aby dosáhli toho dobrého, musí spolupracovat, zdokonalovat se, pomáhat si. To se mi líbí, a proto jsem tuhle pohádku napsala,“ popsala svou koncepci Radůza. Herci Národního divadla Anna Fialová (24), Radúz Mácha (32), Lucie Polišenská (33) a Igor Orozovič (35) pak jejímu námětu dodali své hlasy.

„Já si už tu pohádku poslechla a musím říci, že se mně a určitě malým i velkým bude zamlouvat. Kdyby tomu tak nebylo, tak mě tu neuvidíte. Navíc ta muzika, která je důležitou součástí příběhu, je velice pěkná a přiznám se, že jsem si některé melodie i pobrukovala sama pro sebe,“ svěřila se Iva Janžurová, která společně s hercem Františkem Němcem (76) tohle album pokřtila. Ona sama hrála v celé řadě pohádek, například Róza, strážné strašidlo, Čert ví proč nebo O princezně, která ráčkovala, kde si zazpívala legendární song Královské reggae.

Letos se prý v žádné nové pohádce neobjeví, naposledy byla k vidění v černé komedii Radka Bajgara (57) Teroristka, zato však chystá pro své příznivce docela jiné překvapení: i ona se rozhodla fušovat do řemesla autorům! „Také píšu jednu pohádku. Víc neprozradím, jen to, že možná by mohla být televizní, ovšem zůstanu jen u náznaků,“ pochlubila se svými ambiciózními plány Janžurová, mimochodem čtyřnásobná babička. „Kdy to bude, neřeknu. Mám v současné době hodně představení před sebou a volného času na psaní není tolik, ale dělám na tom a uvidíme.“

VIDEO: Janžurová na premiéře filmu Reflexu: Svobodu si musím teprve uvědomit!

Video
délka: 02:24.47
Video se připravuje ...

Janžurová na premiéře filmu Reflexu: Svobodu si musím teprve uvědomit! Petr Macek, JanJedlička

Fotogalerie
55 fotografií