Slavík navždy spočine vedle fotbalisty Františka Veselého (†65), spisovatele Ondřeje Sekory (†67) nebo herce Ference Futuristy (†55). Je to jen malý výčet osobností, které mají na Malvazinkách hrob, stejně jako například bývalý prezident Antonín Novotný (†70).

Hřbitov Malvazinky leží při západním okraji Smíchova v oblasti bývalých vinic a dnešní čtvrti Malvazinky, těsně u hranice s Radlicemi. A hlavně: Patří mezi největší v Praze! Založen byl v roce 1876 podle návrhu architekta Antonína Viktora Barvitia (†78) v oblasti, kde se nacházely hospodářské usedlosti malostranského měšťana Tomáše Malvazyho. Na hřbitově se nachází 8420 klasických hrobů a dalších 680 urnových. Vedle toho je v areálu ještě 12 kaplových hrobek.

Podle dostupných informací dva bývalí zaměstnanci hřbitova, Jakub Sejkora a Josef Jeřábek, založili v roce 2000 kapelu Pláče kočka. Debutové album dokonce pojmenovali Malvazinky a obsahovalo také písně inspirované tímto hřbitovem. To, jestli to Karel Gott věděl, jasné není. Ale určitě by měl ze vztahu k muzice těch, co se o hřbitov starali či stále starají, velkou radost...

O vybraném místě Gottova posledního odpočinku informovala v pátek manželka Ivana. „Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma,“ napsala. Až to bude aktuální, sdělí fanouškům konkrétní místo.

VIDEO: Poslední cesta Karla Gotta (†80): Podívejte se na vynášení rakve za jeho zpěvu

Video
délka: 08:59.03
Video se připravuje ...

Poslední cesta Karla Gotta (†80): Podívejte se na vynášení rakve za jeho zpěvu 

Jak vzpomíná bývalá zpěvákova manažerka Jaroslava Herzerů (66), Karel si spočinout na Malvazinkách v určité fázi života přál, ačkoliv dříve mluvil o tom, že by chtěl navždy odpočívat vedle svých rodičů v Újezdu u Svatého Kříže na Plzeňsku: „Vždycky když jsme jeli s Karlem z Bertramky nebo na Bertramku a míjeli jsme hřbitov na Malvazinkách, tak Karel říkal svému řidiči: Oldo, tady zpomal a podíváme se tady na ten hřbitov. Když moje holky neprodají Bertramku, tady chci ležet, abychom to k sobě měli blízko,“ svěřila se Nedělnímu Blesku Herzerů.

VIDEO: Ivana doprovodila Gotta až do krematoria: Poslední sbohem na dvorku

Video
délka: 02:27.31
Video se připravuje ...

Ivana doprovodila Gotta až do krematoria: Poslední sbohem na dvorku Aleš Brunclík

Fotogalerie
84 fotografií