Na společných vystoupeních Vlasta moc dobře viděla, jak si Slavík vybíral své náhodné známosti - většinou ze svých fanynek v publiku. 
„Zkrátka, chtěl si jen tak užít. Musím ale uznat, že to vždycky byla buchta, která z toho sálu, jak jsme my říkali, naprosto vyzařovala,“ popsala v rozhovoru pro Aha! Kahovcová.

„Skutečně zářila a byla na první pohled neomylně vidět. Takovým holkám jsme říkali střelnice. To byl takový náš pracovní název pro Karlovy náhodné známosti. Před koncertem jsme vždycky nakoukli do hlediště a v tu ránu jsme si řekli – támhleta, to bude ona! A byla. Jen málokdy jsme se sekli,“ líčila pobaveně.

Ovšem někdy se Gott ani snažit nemusel! „Další sortou Karlových známostí byly uhlazené holčičky, které mu maminky a tatínkové vozili přímo do hotelu,“ přiznala, ale hned vzápětí se raději opravila: 
„Proboha, nikoliv ale nezletilé!“

„To přijela tahle rodinka v mercedesu, před hotelem vystoupila a tu svou holčičku, načančanou a upravenou, strkali doslova před sebou. Přijeli tam skutečně s tím, že Karel si jejich dcerunky všimne. Několikrát se to povedlo, to je pravda. Na druhou stranu, my jsme s nimi v pokoji ale nebyli. Možná si jenom četli,“ krčí rameny zpěvačka. 

Z Karlových stálejších přítelkyň znala víc asi jen Jitku Svobodovou, která kdysi nafotila i akty. „To byla opravdu Karlova stálice. A prima. Holčičí, ukecaná, pořád se svěřovala, tenkrát byla hrozně mladá. Vím, že jí Karel koupil auto, ona mu potom stejně utekla,“ popsala a snažila se vysvětlit i to, proč tak dlouho trvalo, než se Karel usadil a oženil.

„Víte, když někdo žije sám třeba do třiceti, tak si na tu samotu potom prostě už zvykne. I když samota asi není ten správný výraz. Karel nebyl sám, jen byl zvyklý na svůj klid,“ dodala pro Aha! s tím, že žil celý život prostě naplno. 

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší eshop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Autor: Blesk

 

Fotogalerie
158 fotografií