A nešlo o malé peníze! „Můj účetní špatně zdanil mé zahraniční příjmy, a tak tam vznikl jistý nedoplatek. Šlo celkem o osm let,“ prohlásil zpěvák před lety. Podle informací deníku Aha! šlo o 14 200 000 korun. A to není zanedbatelná suma. Gotta její zaplacení dost bolelo a nenechal si to jen tak líbit. Záležitost dal k soudu. Jeho právník namítal, že úředníci při vyměřování doplatku pochybili, což nakonec Nejvyšší správní soud uznal. Stát pak Gottovi většinu peněz vrátil. Ale...

Boj o poplatky

Slavík rozjel s ministerstvem další finanční proces. Tentokrát chtěl vrátit náklady dřívějšího řízení, které platil ze svého. Šlo o 1 300 000 korun. Jenže Obvodní soud pro Prahu 1 jeho žalobu v roce 2014 (rok před tím, než onemocněl rakovinou mízních uzlin, pozn. red.) neuznal. „Nejsem z toho nadšený a považuji to za nespravedlivé, protože vítězná strana by náklady řízení hradit neměla. Ale smířil jsem se s tím a nebudu se odvolávat,“ pronesl tehdy.

Neměl právníka

Soud rozhodnutí objasnil tak, že u předchozích daňových procesů zastupoval zpěváka obecný zmocněnec, a nikoliv právník nebo daňový poradce, a tak na proplacení peněz od státu nemá nárok. „Pokud se nechá žalobce zastupovat obecným zmocněncem, musí nést případné náklady tohoto zastoupení ze svého, neboť v takovém případě se nejedná o náklady účelně vynaložené,“ uvedl soudce Radek Paclík. Karla Gotta v době daňového sporu zastupovala jak umělecky, tak finančně Jaroslava Herzerů (66). „Nemohu se k čemukoliv vyjadřovat,“ napsala deníku Aha!. Podle našich informací je vázána mlčenlivostí, kterou zpěvákovi v době ukončení spolupráce v roce 2015 podepsala.

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší eshop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Autor: Blesk

VIDEO: Gottův kapelník Pavel Větrovec: Na poslední zkoušku přijel z nemocnice

Video
délka: 24:19
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Gottův kapelník Pavel Větrovec: Na poslední zkoušku přijel z nemocnice Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
62 fotografií