Pražské orgie byly natočeny podle stejnojmenné knihy držitele Pulitzerovy ceny, amerického spisovatele Philipa Rotha (†88), a Jan Saudek potvrzuje, že tehdejší doba a hlavně dění v legendární vilce v něm byly znázorněny velice věrohodně.

„Já myslím, že ve filmu to bylo přesně tak jako tenkrát, bylo to nesmírně autentické,“ culil se po premiéře nového filmu Pražské orgie fotograf, kterého do kina Lucerna doprovodila manželka Pavla (39). Zklamalo ho snad jen, že se nenatáčelo ve skutečném domě malíře Alfonse Muchy (†78), kde jeho syn Jiří pořádal ony dekadentní večírky.

Těchto „orgií“ za dob těžké totality se pravidelně účastnil například budoucí prezident Václav Havel (†75), František Ringo Čech (76), Jitka Zelenková (69) nebo saxofonista Felix Slováček (76). Sám Saudek se ovšem na plátně nepoznal, ostatně ani podle slov režisérky Ireny Pavláskové (59) nejsou prý naše celebrity ve filmu přesně identifikovatelné.

„Ale viděl jsem tam jiný lidi, třeba Olgu Schoberovou,“ dodal známý umělec v narážce na někdejší sexbombu, co zazářila například v komediích Kdo chce zabít Jessii?, nebo Adéla ještě nevečeřela.

O Karlovi Gottovi (†80), který se prý na těchto divokých mejdanech také nejednou objevil, promluvil jenom stručně. „Je mi to velmi líto, protože po sobě nechal dvě malý děti,“ prohlásil fotograf, který bude 28. října oceněn vyznamenáním od prezidenta Miloše Zemana (75), a dodal, že se dokonce ani nechystá na zádušní mši, která se na jeho počest odehraje tuto sobotu v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.

Není však pravdou, že by byl ke smrti Zlatého Slavíka zcela lhostejný. „Znal jsem ho osobně a byl jsem u něj na návštěvě, ale… je to škoda hlavně kvůli těm dětem,“ nechal se slyšet.

VIDEO: Trailer filmu Pražské orgie
Video
Video se připravuje ...

Pražské orgie mají český trailer: Čeští herci namluvili sami sebe Bioscop

Fotogalerie
47 fotografií