„Už nevím, kdo mi to volal, nebylo to úplně čerstvé,“ prozradila pro TV Nova Jiřina Bohdalová, která byla i hostem speciálního vydání pořadu Život ve hvězdách, jak se o smrti Karla Gotta dozvěděla. „Už nevím, kdo mi to volal, nebylo to úplně čerstvé. Jediné, co si z toho pamatuju, byl ten úlek. Pak jsem si vzpomněla na Jirku Sováka, na Menšíka, protože ty patřili do mý takzvaný stáje těch nejbližších přátel,“ vysvětlovala svou reakci legendární herečka.

Fotogalerie: Karel Gott a jeho ženy: Které prošly jeho…
56 fotografií

„Pak jsem si řekla, že už je tam i Karel,“ řekla smířeně Bohdalová, která se s Mistrem znala léta a dostala od něj dokonce dva jeho obrazy, které rozdával jen blízkým přátelům. Jeden z nich byl jejich »svatební portrét« jich dvou, jelikož maminka Karla Gotta si prý kdysi přála, aby se oženil právě s Jiřinou.

Zřejmě naposledy Slavíka viděla na jeho oslavě 80. narozenin v Divadle Na Jezerce, která se odehrála 21. června. „Bylo to tam hezký, ale už byl hodně unavenej. Já jsem mu říkala ‚Karle, vykašli se na to, jdi si lehnout‘. Ale on byl tak obětavej,“ přiznala nepřímo, že zpěvák už na tom nebyl ani tehdy zrovna nejlépe.

Přesto věřila v jeho uzdravení. „Já jsem takovej velkej optimista. Říkala jsem si, že ten Karel to překoná, že to vydrží a přetrvá,“ cituje Bohdalovou tn.cz. „Ale na druhou stranu, já mu to přeju, protože netrpěl, usnul. To je vlastně sen starších lidí, to je i můj sen takhle skončit,“ dodala hvězda desítky filmů, kterou by ale v takovém případě Česko oplakávalo minimálně stejnou měrou jako zesnulého Mistra.

VIDEO: Jiřina Bohdalová: Proč sešlo ze svatby s Gottem? Musíte se zeptat jeho!

Video
délka: 00:52.46

Jiřina Bohdalová: Proč sešlo ze svatby s Gottem? Musíte se zeptat jeho! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
79 fotografií