Plavovláska, známá kromě svého aktivního působení ve světě internetu i jako zlatokopka z reklamy, se koncem července stala maminkou. Svému partnerovi, slovenskému fešákovi Karolovi, jehož poznala přes seznamku, porodila Nikol Moravcová dcerku Violet. Nyní má za sebou šestinedělí, a tak se na sociálních sítích svěřila, jak se jí tohle sice krásné, ale i velice složité období v životě ženy podařilo zvládnout.

„Kde jenom začít... Bylo toho tolik, co mi v tomhle období usnadnilo první dny v nový životní roli matky. Snažila jsem se to v pauzách mezi pláčem, kojením a přebalováním všechno sepsat. Není asi překvapením, že mi ze všeho nejvíc pomohl můj manžílek,“ začala známá bloggerka.

„Byl po mém boku od porodu, po celou tu dobu 24/7, vstával a přebaloval se mnou na směny, doslova mě krmil, abych mohla krmit, podporoval mě nejen psychicky, ale dával mi i prostor se jít ‚vyvětrat‘ mezi lidi, aby mi z toho stereotypu úplně ne*eblo. Já ho na oplátku nechala chodit hrát hokej, tenis (za účelem žízně, známe), aby nabral trochu toho testosteronu… Vlastně jsme se celých těch 6 neděl nepohádali. Jednoduše, máte asi jiný starosti,“ svěřila svým příznivcům.

Kromě chotě jí notně pomohlo také objednávání jídla přes internet. Předtím sice o této službě věděla, ale až nyní docenila její méně viditelné kvality. „Nemusela jsem totiž vůbec mezi lidi a bakterie, donesli nám to až před dveře, takže jsem neděsila v mastným culíku a koláčích od mlíka na triku okolí,“ upřesnila.

A Karol? Ten přiznal, proč během porodu plakal a jak vidí ženu svého života nyní! „Neplakal jsem jen tím dojetím, že na svět přišel někdo nový, někdo ze mě. Plakal jsem i proto, že jsem si uvědomil, kolik úsilí jsi do toho dala ty a mně prostě jen přišlo líto, že jsem ti nepomáhal v tom těhotenství o něco víc. Ten pocit viny mě utvrdil v rozhodnutí o měsíc posunout všechny pracovní povinnosti, zůstat doma, abych se stal v šestinedělí primárně tvým pomocníkem. Bylo to jedno z nejkrásnějších období mého života a já to doporučuji všem otcům. Nejen proto, že si s miminkem vybudujete krásný vztah, ale proto, že na vlastní oči uvidíte přeměnu dívky v matku.“ VIDEO: Takhle mluvila o porodu Nikol Moravcová v 9. měsíci těhotenství
Video
délka: 04:13

9. měsíc a pořád ve svém živlu! Těhotná blogerka Nikol Moravcová o porodu Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
61 fotografií