Právě současný prezident Herecké asociace slavnostní večer příští sobotu moderuje. „Je to pro mne hodně těžké, byli jsme si blízcí. Václav mě přivedl do asociace, když byl prezidentem on. Taky mě pak přemluvil k režii přímých přenosů z Národního divadla, což jsem předtím nikdy nedělal,“ prozradil Kepka.

„Volal jsem mu na jaře, že ho chceme ocenit jako českého Dustina Hoffmana, a nejen jako jeho. Měl velkou radost. Řekl mi, že kdyby mu bylo na podzim moc špatně, natočíme spolu aspoň pozdrav lidem do Přelouče,“ dodal herec a režisér.

První in memoriam

Bude to podle něj za čtvrtstoletí poprvé, kdy bude cena udělena nežijícímu herci. Na předávání tak 21. září do rodiště Františka Filipovského (†86) přijede Postráneckého rodina. „Fascinovala mě jeho energie a schopnosti, do všeho šel naplno. Bude to pro mne smutné moderování,“ posteskl si Kepka.

Spojilo je Konto separato

V roce 1996 točil Dušan Klein (80) s Václavem Postráneckým a dalšími hvězdami film Konto separato a pomocného režiséra mu dělal Ondřej Kepka. Právě tam poznal herce zblízka a měl šanci s ním strávit několik týdnů.

VIDEO: Poslední díl Václava Postráneckého v Krejzových už dnes! Jak se rozloučil?
Video
délka: 00:53

Poslední díl Václava Postráneckého v Krejzových už dnes! Jak se rozloučil? FTV Prima

Fotogalerie
35 fotografií