Původně se prý do hlavní role po zesnulém Ottovi Šimánkovi (†67) uvažovalo o Viktoru Preissovi (72). Jenže ze štábu se mu nikdo neozýval, a tak ze spolupráce sešlo. „Můžu osobně říct, že se mnou nikdo, vůbec nikdo nemluvil,“ přiznal herec, který se přitom už tak trochu těšil. „Byla by to určitě moc pěkná práce...“ povzdechl si.

Ovšem teď vyšlo najevo, že první série nových dílů o pánovi s buřinkou je již téměř natočená. Ovšem podle informací deníku Aha! natáčení proběhlo v Mnichově a zcela bez účasti české strany. Jedním z důvodů mělo být obsazení hlavní role. Tu nakonec získal britský komik a kouzelník Matt Edwards (36).

„Pan Šimánek, když hrál, šetřil s mimikou. A to pan Edwards je neřízená střela a je moc výrazný,“ uvedl pro Aha! původně plánovaný režisér za českou stranu Karel Janák (48) s tím, že Česká televize se nakonec vůbec nezapojila. Vadilo jí, že Pan Tau v německém podání bude naprosto jiný seriál, než měl původně být.

Ovšem i tak si ČT vyjednala, že nové díly dostane přednostně a vysílat je bude ve stejné době jako sousední Němci. Premiéra je zatím naplánována na příští rok, kdy uplyne 50 let od vysílání původního Pana Tau.

Výsledného díla se tak trochu obává i syn původního scenáristy seriálu Otto Hofman mladší, který před časem německé straně prodal práva. „Několik scénářů jsem četl a bojím se, že z toho vymizela původní poetika,“ uvedl pro Hospodářské noviny.

VIDEO: Preiss si nedávno zahrál v jiné pohádce! Co o roli v Hodnářově učni prozradil?

Video
délka: 01:04.11

Viktor Preiss o Hodinářově učni: Co prozradil o své roli v nové pohádce? Bontonfilm

Fotogalerie
34 fotografií