Nové díly slavného seriálu chystá česko-německá koprodukce, která měla ještě loni poměrně jasnou představu o obsazení hlavní úlohy. „Favoritem za českou stranu je skutečně Viktor Preiss,“ tvrdili tvůrci, jejichž rozhodnutí se zamlouvalo ostatně i herečce Jiřině Bohdalové (86), která si zahrála v původním seriálu.

Jenže v průběhu posledních měsíců uspořádala německá společnost Caligari Film několik castingů a Preiss se ani na jednom z nich neobjevil. Údajně proto, že ho štáb nakonec nepozval. „Můžu osobně říct, že se mnou vůbec nikdo nemluvil! V žádném výběru od televize jsem nebyl, já o tom tedy osobně nic nevím. Odehrává se to mimo mě,“ stěžoval si v rádiu Frekvence 1 herec, kterému se takový přístup nezamlouvá.

„Naprosto nechápu, že o mně otevřeně mluví v médiích, a ani mi nezavolali,“ kroutí nechápavě hlavou. Očividně ho mrzí, že kvůli tomu přijde o krásnou roli němého pána s buřinkou. „Já tedy Pana Tau určitě hrát nebudu, ač by to byla určitě pěkná práce,“ dodal nakvašeně. Místo něj tak nakonec zesnulého Otto Šimánka nahradí jistý německý komik. Ovšem nic bližšího se zatím neví, jelikož na projekt je uvaleno přísné informační embargo.

V utajení dál zůstává kompletní obsazení a společnost Caligari Film nechtěla prozradit dokonce ani důvody, proč nakonec Preiss nebyl ani osloven. „Nemůžu nic komentovat, celé natáčení se stále připravuje,“ uvedl pro Aha! režisér Karel Janák (47), který má na starosti natáčení nových dílů. Těch by mělo vzniknout hned 52 a k tomu ještě dva celovečerní filmy.

Natáčení, jehož cena by se měla údajně vyšplhat až na 300 milionů korun, bude probíhat na několik etap. Premiéra prvních dílů je zatím naplánovaná na Vánoce roku 2019, tedy téměř přesně 43 let od prvního vysílání původního seriálu. První z celkem 33 dílů se totiž na obrazovkách objevil 23. prosince 1976. Vznikly také tři celovečerní filmy – Od zítřka nečaruji (1978), Poplach v oblacích (1978) a Pan Tau (1988).

VIDEO: Vystřiženo z GEN: Jak chtěl Preiss měnit Vlastu Fabiánovou

Video
délka: 00:36.40

Vystřiženo z GEN: Jak chtěl Preiss měnit Vlastu Fabiánovou Česká televize - GEN

Fotogalerie
44 fotografií