Ničivé lesní požáry v Brazílii jsou už více než týden jedním z nejdiskutovanějších témat na světě. K děsivě hořícímu amazonskému pralesu, jemuž se přezdívá „plíce planety“ (produkuje údajně téměř 20 % kyslíku), se vyjadřuje řada celebrit. Dokonce i ty české. Půvabná rusovlasá herečka Anna Geislerová sdílela na svém instagramu snímek jejích dvou dětí uprostřed idylické krajiny s červánky na obzoru, kde je vidět celé oranžové nebe. K tomu napsala: „Představte si, že to není západ slunce. Představte si tu hrůzu, že za polem hoří. Sibiř, Amazonie, Kongo, Nigerie… Zdá se nám to daleko, ale jsme jedna planeta, dýcháme jeden vzduch. Začněme myslet na změnu,“ apeluje na své fanoušky.

„Musíme se ve svém chování změnit. Jinak to nebude dobrý… A už naše děti budou možná jen vzpomínat na dobu, kdy voda tekla z vodovodu celý den, kdy jídla byl nadbytek, kdy dýchací roušky nebyly nutností. Nemysleme na tu hrůzu, ale pozitivně začněme malými změnami u sebe. Aspoň něco. Omezme konzumaci masa, nesekejme trávník, ať ho nemusíme kropit, zbavme se plastu a balených vod, negenerujme odpad… Vím, že to většinu lidi nudí nebo unavuje, ale už není na výběr. Každá malá aktivita se počítá,“ zdůrazňuje herečka.

Zároveň přiznává, že sama má máslo na hlavě, jelikož používá auto a létá pomocí letadla na dovolené, a je tedy připravena na jakoukoliv kritiku. „Ale než s ní začnete, zkuste se soustředit na sebe. Tohle není můj svět, je náš. Já nekážu vodu, jsem taky jen člověk, co se snaží, ale vím, že slova mají silu. A já chci říct, že svět už hoří – a my s ním.“ Její emotivní slova zasáhla nejenom celou řadu jejích příznivců, ale i celebrit. Herečka Daniela Šinkorová (46) reagovala slovy písničky Michaela Jacksona Man in the Mirror, herečky Jana Plodková (38), Jitka Schneiderová (46) či Lenka Krobotová (42) jí dojatě poslaly srdíčko.

Jediný, kdo si možná trochu rýpl, byl herec Václav Neužil (39). Budoucí představitel slavného českého atleta Emila Zátopka. „Darujte na linku na profilu Leonarda DiCapria,“ pobídl ji patrně v narážce na to, že činy jsou nosnější nežli slova a že by mohla jít příkladem. Známý hollywoodský krasavec DiCaprio totiž založil fond na záchranu amazonského deštného pralesa, který je poničený požáry, a sám do něj vložil neuvěřitelných 5 milionů dolarů na jeho obnovu. A kdyby mu přispěla nejenom Geislerová, ale i Ewa Farna (26) či Tomáš Klus (33), co na svých sociálních sítích mudrují o důležitosti lesů v Brazílii, byl by to další krůček k záchraně.

VIDEO: Aňa Geislerová: Přiznala se ke krádeži módního doplňku!

Video
délka: 02:12.03

Aňa Geislerová: Přiznala se ke krádeži módního doplňku! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
46 fotografií