V minulosti Boženu Němcovou, vlastním jménem Barboru, ztvárnily herecké hvězdy jako Dana Medřická (†62), Jiřina Švorcová (†83) nebo Dana Syslová (73). „Barboru poznají diváci z úhlu, který není úplně vše bořící, ale je rozhodně překvapivý. Byla to ve své době mnoho emocí vzbuzující postava a to se nezměnilo. Stejně jako každá silná osobnost, budila i ona protichůdné emoce. My se jich nebojíme,“ uvedla k nové minisérii Geislerová.

Mladou Němcovou pak ztvární herečka Anna Kameníková (25, dříve Linhartová), podle níž se Němcová měnila nejen s každou ztracenou láskou, ale zejména, když začala psát: „Můj vztah k ní se hodně prohloubil. Za poslední půlrok jsem nečetla nic jiného než knížky o Boženě nebo od Boženy. Pohltila mě a nadchla,“ sdělila Kameníková, dcera Jitky Asterové (59).

Do studia života i díla autorky románu Babička a lidových pohádek Princ Bajaja nebo Sůl nad zlato se pustila i Geislerová. „Mnoho věcí jsem vůbec netušila. Ačkoliv jsem se asi před dvěma měsíci chtěla sama prostřednictvím její opravdu zajímavé korespondence pročíst k tomu, kdo vlastně Barbora byla, teď jsem se díky natáčení dozvěděla mnohem víc. A musím říct, že cesta k její osobě je složitá. Mám k ní obdiv, ale ne vždy jí rozumím,“ konstatovala.

V příběhu o touze po svobodě režisérky Lenky Wimmerové (48) se v dalších rolích představí Jan Hájek (40) jako Josef Němec, Klára Melíšková (47), Linda Rybová (43) nebo Vladimír Škultéty (37) alias Čočkin z Mostu!, tentokrát v roli Karla Jaromíra Erbena. 

VIDEO: Anna Geislerová: Co je nejstálejší věc v jejím životě? 

Video
délka: 02:29.19

Anna Geislerová: Co je nejstálejší věc v jejím životě? Martin Balcar, Aleš Brunclík

Fotogalerie
103 fotografií