Česko-německý textař a producent Filip Albrecht je známý nejen svojí dlouholetou spoluprací s Karlem Gottem, ale také se dobře ví, že je synem legendárního konstruktéra působícího ve vedení automobilového giganta BMW Hanse Friendricha Albrechta. A možná i právě kvůli úspěšnému otci nedokázal dlouhá léta říct pravdu.

Dnes už Gottův textař svoji orientaci dále neskrývá. Důkazem toho je i jeho účast na letošním ročníku festivalu Prague Pride, který je věnovaný lidem všech sexuálních orientací, což znamená, že i gayové zde mají dveře zcela otevřené.

V rámci toho zveřejnil Albrecht na svém facebooku několik fotografií přímo z akce, u kterých zavzpomínal na to, jak bolestné pro něj bylo tolik let tajit, že je „jiný“. „Už jako teenager jsem o tom tajně snil, že jednou se světu budu moct ukázat takový, jaký opravdu jsem,“ přiznává na začátku dojemné zpovědi Albrecht.

„Trvalo to skoro tři desítky let, a velké až nepopsatelné trápení sám se sebou, než jsem tu sílu našel. Ale na tom teď už nezáleží. To hlavní je totiž tuto sílu a odvahu jednou v životě přes všechny překážky (a těch tedy bylo!) najít,“ svěřil se umělec se svými niterními pocity, které v sobě dlouhá léta dusil, protože jiná než heterosexuální orientace byla před lety společensky nepřijatelná.

Svými slovy chce také podpořit ty, kteří se ocitají v podobné situaci jako tenkrát on. Jak ale ví, dnes je takzvaný „coming out“ mnohem jednodušší, než tomu bylo dříve. „A ještě taková má soukromá malá rada, kdyby se Vám někdo, z rodiny, z dětí, z přátel, z kolegů, svěřil, že je gay, lesba, bi, trans: obejměte ho, vemte ho do své náruče! Protože právě TO je to, co si každý v těchto situacích nejvíc přeje a potřebuje!“ zakončuje těmito slovy Gottův spolupracovník své zamyšlení nad problematikou homosexuality.

VIDEO: Smutná zpráva pro Gotta. Čeho se vzdal? A proč má Nekonečný dvě urny?

Video
délka: 02:42.43

Smutná zpráva pro Gotta. Čeho se vzdal? A proč má Nekonečný dvě urny? Blesk TV

Fotogalerie
12 fotografií