Bramboráky z tvrdého chleba nebo zmrzlina z olivového oleje. Láďa u svých receptů, které v televizi servíroval lidem, dbal hlavně na to, aby byly jednoduché a stačilo na ně pár »kováků« z peněženky. Kalorické bomby plné mrtvých živin jemu samotnému ale už moc nevoní. Ze svého jídelníčku je úplně škrtl. „Najíždím na zdravou stravu, protože jsem línej cvičit. Na doporučení lékařů jsem si našel takový přírodní vychytávky, jak si vyléčit svoje zdraví. Musel jsem. Měl jsem vysoký tlak, se kterým si nevěděli rady,“ popsal Aha! amatérský kuchtík.

Tak trochu nepřímo přiznal, že lví podíl na tom mělo jídlo, kterým si plnil žaludek. „Stravou a přísadami se to dá hodně ovlivnit, takže snídám jogurt se skořicí, jím sušené švestky a meruňky, které snižují krevní tlak. Je to blbý bavit se ve čtyřiceti o nemocech, ale prostě jsem neměl na výběr,“ vysvětlil. „A jím hodně chilli – i ve vietnamských restauracích se diví, kolik ho sním. Rodina mi to netoleruje, takže si ho tam přisypávám tajně. Podobně jako alkoholik skrytě popíjí za koutem, tak já si dávám velkou dávku do jídla,“ vtipkuje. Ale to není jeho jediný recept.

Stejně jako nad osvědčenými recepty kroutil hlavou, tak i běžnou léčbu hodil za hlavu. Kurýruje se po svém. „Odmítl jsem léky, udělali jsme takovou gentlemanskou dohodu s lékaři, protože už mi chtěli dát prášky na tlak. A já jsem řekl, tak to teda ne. Jakmile jednou vezmeš, tak pak bereš celý život,“ přiznal Hruška. „Tak jsem si našel fakt přírodní vychytávky, které by měly stoprocentně fungovat. No tak je aplikuju, až jsem si ten tlak snížil,“ dodal televizní kuchtík.

VIDEO: Láďa Hruška koupil zámeček v rodném kraji a bude v něm bydlet s celou rodinou.

Video
délka: 01:31.86

Láďa Hruška koupil zámeček v rodném kraji a bude v něm bydlet s celou rodinou. Adriana Krátká / BPŽ

Fotogalerie
19 fotografií