Oblékl se na to stylově do maskáčů, asi aby splynul s keři a stromy a nerušil. Na cestu se vydal herec ze Smíchova, kde bydlí s písničkářkou Dášou Vokatou (65), dost nalehko. Měl s sebou jen poloprázdnou igelitku a evidentně nijak těžkou ekologickou tašku z prodejny s drogistickým zbožím. Zřejmě herec spoléhá na to, že je jeho bejvalka Naďa Konvalinková vyhlášená kuchařka, bude vyvařovat a prostě se postará.

Olda odjel z metropole stejným autem, kterým pro něj do IKEM 19. července přijela Vokatá, aby ho vyzvedla. Odpočinek mu viditelně prospěl a na výlet se viditelně těšil. Má totiž na pobyt na chalupě, která po rozvodu zůstala Konvalinkové, podle zápisu na katastru nárok kdykoli, je tam zapsaný jako věcné břemeno.

Nešlo přehlédnout, že se Oldřich kvůli odjezdu za Naďou dokonce oholil! Vypadal zkrátka o dost lépe než před 25 dny, kdy ho zradilo zdraví a skončil v IKEM na operačním sále. I když byl podle profesora Jana Pirka (71) infarkt průměrný, dal zřejmě herci dost zabrat. Na jeviště se podle mluvčího Divadla Kalich vrátí až v září, takže má spoustu času na rekonvalescenci.

Naďa o životě s Oldou: DĚLAL MI LUMPÁRNY

Žili spolu dlouhých 25 let. „Někdy jsem si připadala jako hadr na podlahu. Bohužel jsem se nepoučila a vzala si člověka, který se nikdy neměl ženit. To je člověk, jenž by měl žít sám, i když on žít sám neumí,“ popsala Naďa svoje trápení s Oldřichem Kaiserem v knize Rozpuštěné bolesti o jejich manželství.

Herečku trápily především Oldovy alkoholové excesy. „On je romantik, sám o sobě dětská duše, křehká a strašně zranitelná. Většina těch věcí, které provádí, si myslím, je jeho obrana. Po všech těch lumpárnách, které mi dělal, vlastně vždycky přišel čistý. Navíc je s ním velká legrace. Humor nás vždycky strašně spojoval,“ vysvětlila Konvalinková, proč v manželství setrvala tak dlouho.

Nejvíc ji mrzelo, že bouřlivý vztah se podepsal i na dceři Karolíně (36). S Kaiserem se rozvedli v roce 2005, ale stejně potom několik let bydleli v jednom domě v pasáži U Nováků. Viděli si dokonce do oken.

Fotogalerie
31 fotografií