Zpěvačka a herečka Petra Černocká si ke svým profesím přidala ještě jednu. Je i výtvarnicí. Přestože tahle libůstka je prý jen koníčkem k aktivnímu vyplnění občasného volného času. „Přišla jsem okukovat a ty téměř fotografické obrazy se mi líbí. Já sama ovšem si s aparátem moc netykám. Takže nefotím, ale když to na mě přijde, tak maluju, a to buď obrázky, nebo kreslím na nábytek, třeba na židli a podobně,“ prozradila na výstavě fotografií Heleny Váňové.

Umělecké cítění má však v rodině. „Můj táta byl nadšený fotograf a já jsem po něm zřejmě takové to prostorové a výtvarné vidění zdědila. On, to mu musím přiznat, dělal krásné věci. Mám snad tedy něco po něm,“ prozradila představitelka čarodějnice Saxany z oblíbené pohádky Dívka na koštěti, jejímž bratrem je navíc další umělec, bývalý diskžokej Pavel Černocký (74). S tím se však sympatická zpěvačka již několik let nestýká, na vině je prý jakási dávná křivda – jak alespoň Pavel před lety přiznal Blesku.

Na vernisáž nicméně Černocká nedorazila sama, po delší době ji na tuto společenskou akci doprovodil její manžel, kytarista Jiří Pracný (66). „Můj muž výtvarné sklony nemá a s estetičnem si nerozumí. Prostě a jednoduše blbě se obléká, takže na to musím dohlížet já. On totiž nepostupuje tak, aby to k sobě ladilo, bylo to hezké, ale aby to bylo hlavně pohodlné. Má v sobě takový, řekla bych exotický prvek, který se projevuje hlavně, když na sebe souká, podle mne nesourodé, oblečení,“ postěžovala si s úsměvem. „No budiž, trocha exhibice sem tam neškodí,“ dodala.

VIDEO: Petra Černocká: Divím se, že moje vnučka není tlustá

Video
délka: 02:18.00

Petra Černocká: Divím se, že moje vnučka není tlustá Adam Balažovič/bpž

Fotogalerie
35 fotografií