Influencerka a youtuberka Anna Šulcová patří mezi nejvlivnější osobnosti českého instagramu. Leccos propaguje a tu a tam se podělí se svými fanoušky o různé tipy a triky. Její poslední rada je však poněkud nebezpečná. Aby si nerozmazala make-up a nezašpinila si oblečení šminkami, dala si na hlavu igelitový pytlík, který se jí nesmekl ani ve chvíli, kdy se svlékala. A to by mohlo být smrtící pastí pro děti, které by se rozhodly její čin následovat!

Po množství rozhořčených komentářů, které se na její hlavu snesly (vznikla už takzvaná reakční videa, a dokonce i pár parodií), Šulcová po osmnácti hodinách video smazala. V omluvném instastories pak prohlásila: „Uznávám, byla to blbost, nedávejte si na hlavu igelitové sáčky, i když doufám, že jste natolik vyspělí, že byste tohle nedělali a nenechávali si igelitový sáček na hlavě. Ale můžete to zkusit třeba s nějakým látkovým přehozem.“

„Ukázala mi to mamka z dobré vůle, asi jsem to neměla dávat…, teda určitě jsem to neměla dávat na internet, abych vás nepodnítila k něčemu takovýmu, za to se omlouvám,“ dodala influencerka, která jinak prostřednictvím svých sociálních sítí snaží podporovat jiné přínosné projekty, týkající se například problematiky šikany či ochrany zvířat. Stala se dokonce jednou z osobností, které nafotily kalendář, jehož výtěžek poputuje na záchranné stanice či zahraniční ekologický projekt.

Chytnout se za nos bylo v její situaci zcela namístě, podle odborníků by i jedno neuvážené slovo mohlo mít nedozírný dopad. „Pokud děti uvidí, že rada se sáčkem funguje, neuvědomí si následky a budou to chtít zkusit. Děti jsou v dnešní době také nemotorné a nešikovné, takže se mohou sáčkem opravdu dusit. Často jsou doma bez rodičů, takže pokud by k nějakému nebezpečí došlo, může to mít i tragický konec,“ prozradila Blesku dětská psycholožka Alena Uváčiková.

VIDEO: Tohle doma opravdu nezkoušejte! Annie Sulc radí, jak si nerozmazat make-up...

Video
délka: 00:32

Anna Šulcová: Pytlík na hlavu Instagram/Anna Šulcová

Fotogalerie
30 fotografií