Karel Gott byl jedním z hlavních lákadel čtvrtečního programu hudebního festivalu Benátská!, na poslední chvíli svou účast ale zrušil. I přesto, že Mistr na koncertu chyběl, deset tisíc návštěvníků vzdalo přímo na akci Gottovi hold a poblahopřáli mu k 80. narozeninám. Stejně tak i všichni interpreti, kteří ten večer vystoupili.

Mnohonásobný zlatý slavík měl původně nejprve přivítat zpěvačky Ilonu Csákovou (48) a Markétu Konvičkovou (25) a rockeraPetra Koláře (52), po kterém měl vystoupit sám Gott. I přes jeho neúčast ze zdravotních důvodů byl ale celý koncert věnovaný právě jemu a při všech vystoupeních se promítaly fotky z průřezu jeho kariéry. Nakonec se na obrazovce objevila fotografie s dortem a nápisem: „Gratulujeme!" Speciální koncert pak završil mohutný ohňostroj.

Gott, který byl sám zklamaný, že vystoupit nemohl, k davu promluvil alespoň prostřednictvím hlasové zdravice. „Moji milí příznivci na Benátské! s Impulsem. Moc vás zdravím do areálu Vesec u Liberce. Věřte mi, že mne moc mrzí, že tam právě teď nemůžu být s vámi, a potěšit vás svými písněmi. Moc jsem se na to těšil jako malej kluk, už půl roku, ale bohužel můj současný zdravotní stav mně neumožnil být s vámi. Tak vám aspoň takhle přeji, abyste se krásně bavili, a užili benátskou atmosféru. Váš Karel Gott," znělo v rádiu smutným hlasem čerstvého osmdesátníka. 

Gottův kapelník Pavel Větrovec (69) pak převzal za zpěváka Zlatý hejtmanský dukát Libereckého kraje a asi metrovou červenou vázu ze skla. „Sklo je věčný materiál, stejně tak, jako je Karel Gott věčný," prohlásil hrdý sklenář, který vázu předával, což lidé odměnili hlasitým skandováním. Následně svým vystoupením navázala zpěvačka Anna K. (54), která Mistra také pozdravila. „Karle, jsme s tebou a hrajeme pro tebe.“

VIDEO: Zdravice Karla Gotta na festivalu Benátská! a reakce jeho fanoušků

Video
délka: 01:11.67

Gottova zdravice Benátská noc

Fotogalerie
101 fotografií