Režisér filmových komedií jako Hodinový manžel či Dvě nevěsty a jedna svatba osedlal v sobotu večer svou silnou mašinu a vydal se z natáčení domů. Tam ovšem nedojel. Skončil v nemocnici se zlomenou klíční kostí a osmi přeraženými žebry. V neděli ho museli operovat.

„Zpráva o Tomášově karambolu nás zaskočila až v neděli na place. Nedalo se nic dělat, a tak za něho točili všichni od kameramana po producenta,“ sdělil Blesku zdroj z filmového štábu. „Je mi opravdu hodně zle. Nezlobte se, víc vám k tomu neřeknu,“ komentoval svůj úraz sám Svoboda.

Rovněž Svoboda má s nemocnicemi bohaté zkušenosti – před pár lety mu totiž museli lékaři transplantovat ledvinu. Darovala mu ji tehdy manželka. „Dal jsem jí nejlepší roky svého života! Musím se přiznat, že jsem přemýšlel o tom, co bych jí dal já. Na orgány mě porcovat nemůže, ty v pohodě nemám, moje srdce si získala, tak jí dám ten zbytek času, co mi bůh ještě dopřeje...“ prohlásil už dříve oddaně režisér.

Shodou okolností režisér Tomáš Svoboda do svého filmu obsadil herce Karla Zimu (47), který loni daroval jednu svou ledvinu nemocnému Karlu Vaňkovi z hudební skupiny 100 °C.

VIDEO: Hodinový manžel (2014)

Video
délka: 02:28.30

Hodinový manžel (2014) Continental film

Fotogalerie
23 fotografií