Daniela Nekonečného našel majitel domu v Řeporyjích, ve kterém byl zpěvák v pronájmu, bez známek života v úterý 26. března. Objevil ho v koupelně. Policie vzápětí vyloučila cizí zavinění a pitva odhalila, že Dan zemřel na infarkt. Ale až podrobná pitva a veškeré krevní testy vnesly světlo do náhlého skonu živelného umělce.

Dan zemřel 23. března v koupelně. Nebylo to ve vaně, ale ležel vedle ní na podlaze. Příčinou byl neléčený zvýšený krevní tlak, následný infarkt a otok srdce a mozku. Testy na toxikologii byly negativní," řekla Blesku životní partnerka Nekonečného Zuzana Kardová (58). O tom, že měl vysoký tlak, přitom Dan vůbec nevěděl.

Občas si stěžoval, že má infarktové stavy, ale přičítal to únavě z vystoupení a také epilepsii, se kterou se léčil. V domě jsem našla lék Neurotyp, který bral na epilepsii. Na vysoký tlak tam nic nebylo a ani nikdy neříkal, že by se s tím léčil. Kdyby to věděl, tak by tady s námi pořád byl," dodala smutně Zuzana, která sice s Danem už pět let nežila ve společné domácnosti, ale těch 19 let, co spolu byli, nikdy úplně za hlavu nehodili a zůstali přáteli. 

Pronajatý dům, kde Daniel žil i zemřel, se nyní musí co nejrychleji vyklidit, protože ho chce majitel prodat. „Určitě si vezmu pár jeho košil, obleky, havajské věnce a veškeré natočené kazety z cest po světě," netají se Zuzana, která by měla ráda na zesnulého památku.

VIDEO: Pohřeb Dana Nekonečného (†52) jako karneval! Samba v krematoriu!

Video
délka: 23:36.98

Pohřeb Dana Nekonečného (†52) jako karneval! Samba v krematoriu! aleš brunclík

Fotogalerie
52 fotografií