Tu se pochlubí sexy fotkou z pláže, tu zveřejní snímek ve sportovní podprsence z běhání, ukáže nové brýle, auto anebo vychválí zkrášlovací ústav. Podle zjištění Blesku má pro to dost dobrý důvod – peníze. Toho, že její (často vtipné) příspěvky sleduje už bezmála sto tisíc lidí, si totiž všimly i firmy a hvězdě Kameňáku za reklamy dobře platí.

„Oslovují mě hodně, ale musím si vybírat. Je to hrozně zrádné. Snažím se propagovat produkty, které jsou mi něčím blízké,“ přiznala Bendová Blesku s tím, že ale existují i výjimky.

„Samozřejmě pak může přijít klient, který vám zaplatí hodně peněz, ale jeho produkt se vám moc nelíbí a jde to proti vašemu přesvědčení. Je strašně těžké říct ano nebo ne,“ svěřila se herečka. A hned uvedla příklad: „Třeba děti živím zdravě, a kdyby mě oslovila nějaká firma, která vyrábí nějakou chemii, ale zaplatili by mi za to horentní sumu, tak nevím, jak bych se k tomu stavěla...“

Přesnou částku, na kolik si tímto způsobem může měsíčně přijít, uvést nechtěla. Potvrdila ale, že nejde o pár drobných – její honorář je tak vysoký, že by mohla na Kanárských ostrovech bydlet i natrvalo a žít jen z toho, co uloví »ze sítí«! „Přiznávám, že by to šlo. Tam by byl problém jedině v tom, že ten produkt nemáte v ruce a vy s ním nemůžete pracovat a vyzkoušet ho. Když něco propaguji, tak to chci zkusit sama,“ dodala podnikavá Alice.

Že se z obyčejného »postování« na instagramu dá udělat dobrý byznys, potvrzuje Matěj Kretík (31), majitel produkční agentury Bookin Agency, v níž sdružuje aktivity zaměřené na marketing a prodej zboží i aktivit hlavně pro mladé. „Uživit se tím rozhodně dá. Ti nejlepší mají klidně i přes půl milionu korun měsíčně, ti střední klidně nižší stovky tisíc korun měsíčně,“ nastínil Blesku.

Honoráře je ale obtížné definovat, a to nejen podle něj. „Vždycky záleží hrozně na tom, co ten daný klient chce,“ řekla Blesku Sandra Richterová (28) z agentury Elite Bloggers. „Teď je poměrně trend oslovovat i menší influencery s užším zaměřením. Kdybych to řekla orientačně, tak ten, kdo má už od dvaceti tisíc výš, už si tím slušně vydělává,“ dodala na vysvětlenou.

VIDEO: Alice Bendová o partnerovi: Nejradši má, když před ním chodím nahá!

Video
délka: 02:05

Alice Bendová o partnerovi: Nejradši má, když před ním chodím nahá! Blesk TV

 

Fotogalerie
45 fotografií