„Nevím, že by se nějaký dokument chystal, nikdo se mnou nic nenatáčel,“ řekla Aha! Dominika, která žije ve finských Helsinkách. „Táta si zaslouží, aby jeho jubileum média připomněla. Ale nikam se rozhodně nevnucuji,“ dodala s jistou vážností v hlase Gottová.

Přitom když Špátová před deseti lety natáčela s Gottem dokument k jeho sedmdesátinám, odletěla režisérka společně se zpěvákem přímo za Dominikou do Finska. A vznikly unikátní záběry, které ukazují, jak moc se dříve měli rádi.

Čas oponou trhl a jejich vztah ochladl. Karel kvůli nemocem přepsal veškerý majetek v rodině na manželku Ivanu (43), a to se Dominiky velice dotklo. Ačkoliv nyní tvrdí, že otcovo rozhodnutí respektuje, už to prostě mezi nimi není ono. Mistr pak zase dceři vytýkal, že se v tichosti vdala za dlouholetého partnera Tima, ale nic mu neřekla.

Špátová už teď tráví hodiny ve střižně a postupně na novém dokumentu pracuje. Červenec, kdy bude Gottovi 80 let, se totiž nezadržitelně blíží. A těžko věřit tomu, že se ještě režisérka s Dominikou sejde. „Probíhá natáčení, více o našem filmu mluvit nechci,“ odmítla ale cokoliv komentovat dokumentaristka a někdejší partnerka Anety Langerové (32).

Sám Karel Gott nicméně celou věc vidí jinak, jak Blesku tlumočila jeho mluvčí Aneta Stolzová: "Pravda je taková, že jsem dvakrát telefonicky požádal Dominiku, aby v připravovaném dokumentárním filmu o mé osobě vystoupila. Dominika dvakrát odmítla s tím, že se kvůli svému současnému vzhledu nechce veřejně prezentovat. Její rozhodnutí mě mrzí, ale nezbývá mi, než jej  respektovat."

VIDEO: Znovuzrozený Karel Gott: Promluvil o vlastní smrti! Radil se o ní s manželkou

Video
délka: 01:29

Znovuzrozený Karel Gott: Promluvil o vlastní smrti! Radil se o ní s manželkou David Turek

Fotogalerie
38 fotografií