Zpěvák Albert Černý se svou kapelou Lake Malawi zvítězil v národním kole nad dalšími sedmi kandidáty a bude tak Českou republiku reprezentovat v semifinále největší hudební soutěže na světě – Eurovize! 

„Připravujeme se intenzivně. Makáme, makáme. Máme několik zkoušek týdně. Budeme mít tři vokalisty, jdeme do toho naplno,“ prozradil pro Blesk.cz přípravy na největší vystoupení jejich života frontman kapely Albert Černý. 

Pokud jde ale o samotnou show, nemáme prý čekat žádné šílenosti. „Bude to skromné, koncertní. Budeme mít takové LEDkové rámy, ve kterých budeme hrát. Bude to odkaz na náš videoklip k písničce Friend of a Friend,“ odhalil plány zpěvák.

Český zástupce z minulého roku, zpěvák Mikolas Josef, má v poslední době plné ruce práce s přípravou svého sólového koncertu ve Foru Karlín. Albert Černý doufá, že až ho odehraje, předá jim nějaké cenné rady. „Já jsem se s ním snažil spojit, ale má teď plno práce. Žádné rady jsem tedy nedostal, ale snad se to podaří a potkáme se,“ řekl Blesku Černý, který randí s mladou topmodelkou Bárou Podzimkovou (19). Mladá kráska v roce 2014 vyhrála světové finále prestižní soutěže Elite Model Look.

Podle předpovědí sázkařů má český kandidát, skupina Lake Malawi, celkem vysoké šance na postup do finále. Z 41 hudebních umělců je průběžně na devatenáctém místě. V prvním televizním semifinále, které se uskuteční v úterý 14. května v izraelském Tel Avivu, vystoupí Lake Malawi jako šestí v pořadí. 

„Budeme se snažit Českou republiku reprezentovat co nejsympatičtěji a tak, abyste na nás mohli být pyšní, tak nám držte palce. Postup do finále bychom chtěli. Písnička na to rozhodně má!“ dodal na závěr sympatický zpěvák. 

VIDEO: Alberta Černého s Lake Malawi čeká největší vystoupení v životě! Jak se na Eurovizi připravují?

Video
délka: 03:54.90
Video se připravuje ...

Alberta Černého s Lake Malawi čeká největší vystoupení v životě! Jak se na Eurovizi připravují? Martin Balcar, Aleš Brunclík

Fotogalerie
29 fotografií