První manželka expremiéra Jiřího Paroubka (66) byla v pražských Stodůlkách přistižena čtenářem. V černé šusťákové bundě a jaguářích legínách působila štíhleji než kdy předtím. Jako jaguár se ale bohužel nepohybovala. Při venčení svého milovaného jezevčíka spoléhala na elektrické vozítko, takzvaný skútr pro seniory. Ještě loni v dubnu však svého exmanžela podporovala u soudu, kde se hádal o péči o dceru se svojí druhou ženou Petrou (45). A ač o holi, kráčela tehdy celkem suverénně.

Závislá není

Jestli je paní Zuzana v pořádku, jsme se proto zeptali samotného Paroubka. „Teď vedle mě sedí, právě děláme francouzštinu (Paroubková je učitelkou francouzštiny, pozn. red.),“ odpověděl bývalý premiér. Nemyslí si však, že by jeho první žena byla na skútru závislá. „Ke mně do kanceláře teď přišla bez vozíku, asi ho používá spíš výjimečně,“ tvrdil. Anebo na delší vzdálenosti. Jezevčíka totiž na fotkách venčila u stanice metra, která je asi kilometr od jejího bytu.

Vážná nemoc

Zuzana Paroubková již před lety řekla, že má skoliózu páteře. Jde o deformaci, která když je neléčená, může skončit omezenou pohyblivostí. Ač se paní Zuzana přiznala, že kvůli tomu šla takzvaně »pod nůž« – dokonce shodila kila, která by ji mohla omezovat – vypadá to, že s problémy válčí dál...

Dostává invalidní důchod

Paroubková žije ve vlastním bytě a příjmy nemá zanedbatelné. „Teď třeba exmanželovi překládám články z Le Figara, za což mi dává deset tisíc měsíčně. Invalidní důchod je pět a půl. Na měsíc mám tak třicet dva tisíc korun,“ přiznala předloni v rozhovoru pro Expres, že kvůli skolióze dostává penzi.

Paroubek po soudu s Petrou: Snad zase uvidím dceru! Už čekám na rozsudek!

Video
délka: 02:22.55
Video se připravuje ...

Paroubek po soudu s Petrou: Snad zase uvidím dceru! Už čekám na rozsudek! Aleš Brunclík

Fotogalerie
19 fotografií