Zatímco loni se České republice na Eurovizi pořádně zadařilo, letos to zatím tak nadějně nevypadá. Alespoň podle ohlasů na sociálních sítích, kde to kapela Lake Malawi s Albertem Černým (29) dost schytává od lidí z celého světa. „Příšerná písnička,“ shodují se mnozí z nich.

Z národního kola do soutěže z osmičky kandidátů postoupila kapela Lake Malawi se songem Friend of a Friend, fanoušky soutěže ale zrovna nenadchla. „Už podle textu je to absolutní nesmysl,“ píše na oficiálním Facebooku soutěže Eurovize uživatel Maxim a na text písně si stěžuje i André z Jeruzaléma. „Kvůli těm slovům mi připadá jako úchyl.

Ani další ohlasy v diskuzích nebyly moc pozitivní. „Myslím, že tahle písnička nevyhraje,“ napsala Michelle z Berlína a Ital Giovanni jen stručně podotkl: „Příšerná písnička!“ Podle Nizozemce Ricka byla zase dost „otravná“.

„Šance vystoupit na festivale Glastonbury? Nula!“ říká další diskutér a kdosi ještě podotkl, že tohle byla pro nás příšerná volba do Eurovize. „Konečně někdo horší než Francie,“ opřel se jedním dechem do nás i francouzské konkurence člověk z Milána. A nebyl sám, kdo měl pocit, že letošní ročník hudební soutěže bude slabší celkově. „Tenhle rok je jedna písnička horší než druhá,“ míní kdosi z Chorvatska.

Víc lidí se také shodlo na tom, že ani jedna z písní našeho národního kola nebyla nijak výjimečná. I když řada z nich zmínila, že píseň Barbory Mochowé (25) True Colors byla lepší. „Loni byla Český republika mým favoritem, ale teď budou asi tak pátí od konce. Nelíbí se mi to ani trochu a poslech mě otravuje,“ zhodnotil píseň Friend of a Friend pán žijící v Budapešti.

Naštěstí se našli i tací, kteří naši reprezentaci ocenili a pochválili. „Náhodou je to chytlavé,“ napsal kdosi a hezkou zprávu jsme dostali i z Německa. „Skvělá volba, sousedé! Myslím, že ta písnička má opravdu moderní zvuk, je ovlivněná britským popem, což ji dělá zajímavou. Hodně štěstí!“

V diskuzích se také objevily názory, že frontman kapely Albert Černý je sexy a fešák. Ovšem na druhou stranu se pár lidí pozastavilo i nad názvem Lake Malawi. „Je snad původem od jezera v africké oblasti Malawi?“ vtipkoval pán z Litvy.

Zatím to tak vypadá, že šance Česka na Eurovizi nejsou letos nijak velké. Což je škoda, vzhledem k tomu, že loni se Mikolas Josef (23) probojoval až do finále a obsadil šesté místo, což je zatím náš nejlepší výsledek. Také on se ale musel potýkat s velkou kritikou, a tak je možné, že se vše ještě obrátí a také letos se dočkáme postupu.

 

Fotogalerie
33 fotografií