Malá žirafka núbijská, která patří mezi výrazně ohrožené druhy, dostala od kmotry Ivy Pazderkové jméno Nela. Do té doby se rozkošnému mláďátku pro jeho zálibu v pózování před objektivy přezdívalo „Modelka“. A své pověsti také během křtu tahle žirafí slečna rozhodně dostála. „Podívejte se, jak se krásně vystavuje, má dokonalý postoj,“ ocenila to před davem návštěvníků Pazderková, která je podle svých slov velkou příznivkyní ZOO Praha. 

Mám radikálně pozitivní vztah k pražské zoo, fanaticky ji miluji za to, jaké skvělé věci tady dělají, jak se starají a jakou dělají osvětu. Nele přeji, ať je šťastná a aby nejen tady, ale všude po světě a ve volné přírodě měla spoustu sourozenců,“ prohlásila představitelka takzvané Blbé blondýny ze stand-up pořadu Na stojáka, která se již několik měsíců honosí slušivou zrzavou barvou vlasů. Z malé žirafy byla úplně unešená.

 „Když jsem se jí podívala do těch nádherných, obrovských očí, jako bych viděla celou historii těchto tvorů, jako bych na chvíli ucítila žár a vůni africké savany. A přišlo mi neuvěřitelné, že bychom my, lidé, nedokázali změnit náš přístup, aby tu mohly nejen žirafy i nadále s námi být. A my s nimi,“ svěřila se později na svém instagramu, kde s oslavnými ódami nejen na pražskou ZOO, ale i na jejich obyvatele rozhodně nešetřila.

 „A potom jsem měla možnost se setkat s hrabáčem, antilopami bonga, hrochy, a lachtanem Melounem, který mě i políbil,“ popisovala Pazderková, která se do ZOO vydala společně se svou sestrou a dvěma malými neteřemi, se zjevným nadšením, načež se svým typickým smyslem pro humor dodala: „A teď jdu přemýšlet, jestli si tu pusu od Melouna vůbec někdy umyju, protože byla taaaakhle sladce rybičková!“

VIDEO: Úžasňákovi 2: Iva Pazderková dabovala vynálezkyni Evelyn

Video
délka: 01:15.24

Úžasňákovi 2: Jak Iva Pazderková dabovala vynálezkyni Evelyn Falcon

Fotogalerie
42 fotografií