K letadlům ho to táhlo od prvních krůčků. Sen herce, který zemřel v sobotu, se ale splnil až po druhé světové válce. „Když skončila válka, tak jsem hned šel na hradecký letiště do aeroklubu. Tatínek mi tam musel ale připsat dva roky navíc. To byl asi jediný podvod, který v životě spáchal. Takže mi bylo třináct a půl roku, když jsem začal poprvé lítat,“ přiznal až po letech Munzar, pro kterého bylo létání celoživotní láskou.

Poprvé v nebi

Proto také až do smrti nezapomněl na svůj první let. „Bylo to v podvečer v neděli. Byl jsem poprvé tři sta padesát metrů nad zemí sám v oblacích. Instruktor pode mnou na zemi mi jen ukazoval vlajkou, jakým směrem mám letět, kdy mám dělat zatáčku,“ vyprávěl herec. „Tam nahoře jsem měl pocit, že objímám něco – vzduch kolem sebe, zem...“ popisoval v dokumentu České televize Neobyčejné životy.

„Dole jsem pak zahlídl instruktora, jak mává zběsile tou vlajkou, ať jdu pryč z toho stoupáku. A já jsem si říkal – ne, ne, to je nádhera, já musím výš…A vykašlal jsem se na něj. Viděl jsem jen, jak instruktor praštil s tou vlajkou a šel k hangáru,“ prozradil herec, kterého letadla vyprovodila i v den jeho pohřbu. 

VIDEO: Takto Martin Trnavský zachytil poslední Vánoce Luďka Munzara, který zemřel 26. ledna 2019

Video
délka: 00:15.75

Takto Martin Trnavský zachytil poslední Vánoce Luďka Munzara, který zemřel 26. ledna 2019 Facebook Martina Trnavského

Fotogalerie
60 fotografií