Na poslední cestě Marii Kyselkovou její rodina a přátelé vyprovodili v Nové síni na Olšanských hřbitovech. S maminkou se přišly rozloučit její tři děti, nejstarší syn Ondřej Haničinec (54), dcera Alžběta (46) a nejmladší dcera Žofie (41). Tu doprovázel a podporoval partner. 

Za svého života přitom herečka nevěřila, že by syn Ondřej na její pohřeb vůbec přišel. „Kdybych chcípla, tak Ondřejovi je to úplně jedno,“ hlásala ještě na oslavě svých 80. narozenin. Syn totiž od mládí holdoval raději alkoholu a drogám než práci. Z matky věčně tahal peníze, až ji zruinoval. Usmířili se ale právě po jejích zmíněných osmdesátinách, kdy se Ondřej matce sám ozval. 

Mezi smutečními hosty kolovala koláž fotek z hereččiny nejslavnější role princezny Lady. Na fotografiích byla i s prvním manželem a hercem Petrem Haničincem (†77). 

K rakvi se nosilo mnoho smutečních věnců. Jedna z žen, která smrt Marie nesla velmi těžce, dokonce přinesla věnec se záhadným vzkazem. „Poslední sbohem Maruš neruš. Ivanka, Péťa a Filípek,“ stálo na stužce. Další věnec byl popsán slovy „Poslední sbohem princezně“. 

Blízcí Kyselkové si přáli uspořádat pro ni pohřeb jen v úzkém rodinném kruhu a ostatním ani jejím kolegům z branže nedali vědět. Poslední rozloučení proto utajili. Jméno Marie Kyselkové nebylo ani na tablu v seznamu dnes pohřbívaných, které zveřejňuje Velká síň. 

Na pohřbu se tak nemohl ukázat ani Mariin princ z pohádky Josef Zíma (86), kterého sužují těžké zdravotní problémy. Nedorazil ale dokonce ani její soused a blízký přítel Ivo Niederle (89), který se o herečku až do jejího skonu vzorně ve společném domě staral. Ten si přitom velmi přál, aby jí mohl dát poslední sbohem.

VIDEO: Pohřeb Marie Kyselkové alias princezny Lady

Video
délka: 00:40

Pohřeb Marie Kyselkové alias princezny Lady David Turek, Jan Jedlička

VIDEO: Kyselková na tom před smrtí nebyla dobře. Maminka už nemůže chodit, prozradila před časem její dcera...

Video
délka: 01:53.72

Dcera „princezny se zlatou hvězdou“: Maminka už nemůže chodit! Markéta Reinischová, Petr Soukup, Jaroslav Bouda

Fotogalerie
67 fotografií