Zatímco z druhého manželství měla Marie Kyselková dvě dcery, které jí za života pomáhaly, jediný syn Ondřej, kterého zplodila s Petrem Haničincem (†77) ji jen trápil. Už od mládí se neměl k práci, holdoval alkoholu i drogám a věčně měl hluboko do kapsy. Jeho matka ho nejprve podporovala, pak už jí ale došly peníze. „Potom jsem přišla na to, že mě Ondřej totálně zruinoval a že mi to úplně zničilo mateřský srdce. Musela jsem tedy utáhnout všechny kohouty a přišla tak o syna,“ přiznala pro deník Aha! smutně herečka.

Po dceři Ondřejovi vyřídila, aby ji už nikdy nekontaktoval. Se synem tak zpřetrhali styky a nevolali si už ani na Vánoce. „Bolelo moc. Moc, vždyť já se po narození Ondřeje vzdala kariéry jen proto, abych se mohla starat o něho a manžela. Chtěla jsem, aby žili jako v bavlnce. Od Petra jsem se za to ale dočkala jen samého zahýbání a ponižování. A syn? Ten se na mne nakonec vykašlal a jenom mě ždímal,“ stěžovala si na rány osudu Marie, která Ondřeje shodou okolností čekala právě v době, kdy natáčela legendární pohádku Princezna se zlatou hvězdou. Poté, co sekla s herectvím, se patnáct let živila jako vrátná vysokoškolských kolejí na pražském Strahově.

„Kdybych chcípla, tak Ondřejovi je to úplně jedno,“ šokovala dokonce představitelka princezny Lady v den, kdy jí bylo 80 let. V té době už o synovi neslyšela přes tři roky. „Nevěřím už, že se někdy sblížíme, protože k tomu je třeba, aby mezi námi došlo k vzájemnému pochopení a smíření. A to můj syn asi už nedokáže. Ondřej se nám s Petrem prostě nepovedl,“ konstatovala tehdy hořce Kyselková.

Její slova se bohužel naplnila a s nezdárným synem se už smířit nestihla, jelikož v pondělí ráno byla ve svém bytě nalezena mrtvá. Útěchou ve stáří jí mohlo být alespoň to, že byla babičkou a stýkala se i s vnoučaty, které měla díky Ondřejovi. „Když mu bylo devatenáct let, Petr mu pořídil půdní byt. S první ženou má syna Štěpána, ten se také nepovedl. S druhou ženou má dvě skvělé děti a já mám prima snachu, se kterou se vídáme,“ prozradila kdysi herečka.

O rozkmotřené rodině věděl i soused a kamarád Kyselkové Ivo Niederle (89). „Když Nanynka po operaci krčku přestala být pohyblivá, párkrát se u ní doma objevil,“ prozradil. „Jestli to bylo jednou za rok? Tak nějak, možná. Ondřej se choval divně a Nanynku to moc trápilo,” dodal představitel poručíka Ládi ze seriálu Třicet případů majora Zemana s tím, že vztahy se nikdy neurovnaly.

VIDEO: Princezna Lada zemřela doma! A Musil musí znovu na operaci

Video
Video se připravuje ...

Princezna Lada zemřela doma! A Musil musí znovu na operaci Luboš Procházka, Lukáš Červený

 

Fotogalerie
39 fotografií