Bývalé zlatnici smutkem vytryskly slzy. „Péťa vždy žil pro rodinu,“ uvedla pro Aha! vdova. „Byl to dobrý člověk, žádný darebák. Ženy měl rád, ale jen když byl svobodný. Rodinu vždycky ctil,“ zastává se herce, který se už téměř dvanáct let nemůže bránit sám. „Prý se o Ondru, kterého měli s Marií, nestaral. To je lež! Ondřej jezdil k jeho rodičům do Pardubic na prázdniny i po rozvodu s jeho mámou. A taky pamatuju, jak mu sháněl doučování, když mu to ve škole nešlo,“ vzpomíná Haničincová.

O dobrých a dlouholetých vztazích s tátou svědčí i to, že Ondra pak vozil do Bratronic, kde herec žil se svou poslední čtvrtou ženou, i svá dvojčata. Radka byla Petrovou nejdéle »sloužící« ženou. Dodnes ji mrzí, že spolu nestihli oslavit stříbrnou svatbu. Podle ní byl jen temperamentní, miloval život, žádný suchar. „Byli jsme spolu celkem čtyřiadvacet let. Mou dceru si vzal za vlastní, udržoval rodinu, co mohl. Moc mi chybí,“ pláče nad vzpomínkami Radka.

Čtyři ženy stačí, drahoušku

Hercovou první ženou byla scenáristka a moderátorka dětských pořadů Štěpánka Hubáčková, z níž udělal Haničincovou (†68). Měli spolu dceru Alexandru (65). Pak se oženil s Marií Kyselkovou. Třetí ženou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou právě Radka, před svatbou Pleskotová.

 

Fotogalerie
28 fotografií