Podle jeho kamaráda Matouše Alešovi metastazoval agresivní rakovinový nádor i do břicha a praskl. Na bolesti si prý stěžoval už nějaký čas, ale nepřipisoval jim nic vážného. "Údajně to podcenil a moc na to nedbal," píše Matouš na Alešově Facebooku, kde se to množí soustrastnými vzkazy rodině a projevy lítosti nad odchodem srdečného a talentovaného umělce, který se objevil i v seriálech Ordinace v růžové zahradě či Cesty domů.

Aleš Kubát nemoci podlehl podle mnohých naprosto nečekaně 26. prosince v rodinném kruhu. Nejspíš došlo k sepsi organismu, na kterou už lékaři nestačili reagovat. Metastázy měl mít i na ledvinách. S nemocí přitom měl Aleš už zkušenosti z mládí. „S rakovinou už bojoval v minulosti, okolo svých patnácti let, ale porazil ji. Že se mu nemoc vrátila, podle všeho nevěděl. Jeho smrt pro nás byl šok," řekl Blesku další z jeho přátel.

Pohřeb Aleše Kubáta proběhne na Silvestra v kostele Nejsvětější trojice v Pouchobradech na rodném Chrudimsku. Paradoxní je, že mezi blízké přátele Kubáta patřil také herec Jakub Zedníček (†27), který o život přišel letos 1. ledna na dálnici D1.

Fotogalerie
10 fotografií