Vdovci v publikaci vadí řada věcí, nyní si vzal na paškál zejména oddíl, kde maminka Ivety popisuje její závislost na alkoholu. „Řekla jsem jí, aby nepila, nebo dopadne jako otec, ale ona se rozčílila, urazila se a potom jsem byla ta nejhorší,“ píše paní Bartošová v knize s tím, že sama žila s alkoholikem, a tak věděla, co to obnáší.

Dceru prý kolikrát nabádala, aby změnila životní styl a šla na léčení. „‚Mami, neboj, já taková nebudu,‘ odsekla mi,“ tvrdí ale Svatava v knížce Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila.

Také naznačovala, že kariéra Ivety s jejími problémy úplně nesouvisela. Iveta prý měla sklony k alkoholismu v sobě už při narození. Jenže o něčem takovém nechce Rychtář ani slyšet. „Alkoholikem se člověk nerodí. Nechcete doufám tvrdit, že Ivetka pila jako kojenec či žačka základní školy? Pokud by Ivetka pila v útlém věku, pak jste selhala ve své výchově,“ rozporoval vše ve vyjádření pro Expres.cz a do bývalé tchyně se navíc nepěkně pustil.

„Kladu si otázku, co jste to za mámu. Stály vám ty peníze za knihu za to? Asi ano, pokud jste ve své zoufalosti uvedla tyto informace. Že se nestydíte!“ vyčítal Josef a také uvedl, že Bartošová si v knize často protiřečí. „Nevím, zda si o vás myslet, že jste dementní, nebo naopak jste si plně vědomá svých slov, kdy záměrně kopete do vlastní dcery,“ dodal dokonce na adresu maminky své manželky, která svůj život ukončila dobrovolně skokem pod vlak v dubnu 2014.

Už v minulosti Rychtář vyvracel jiné pasáže knihy, zejména ty, v nichž ho Svatava viní z Ivetiny smrti a tvrdí, že chtěla zažádat o rozvod. „Ona hledá viníky všude jinde, než by měla hledat. Taky mě obvinila, že jsem jí podával nějaké léky, ale to by se prokázalo při pitvě, která byla velice důsledná. Bez ohledu na to, jak se dnes o mně a své dceři vyjadřuje, vážím si ji za život Ivetky,“ dodal ale tehdy. Jeho současná slova ale moc o respektu nesvědčí.

VIDEO: Policie odhalila Rychtářovu tajnou garáž! Co se našlo?

Video
délka: 00:46.02

Mela u Rychtáře! Policie otevřela tajnou garáž a Josef začal ječet! Co se našlo? Aktu.cz, Blesk TV

Fotogalerie
73 fotografií