Incident se odehrál 7. října 2017 na svatbě Hajlichovy sestřenice v Trnavě na Zlínsku, kdy po potyčce skončil muzikant Pavel Březina (47), klávesista Standy Hložka a Michala Davida, s těžkým zraněním kolene. Byly vypracovány tři znalecké posudky. Jeden tvrdil, že ke zranění došlo kopem, další při pádu, a třetí, že ani jedna varianta nelze vyloučit… Březina byl do počátku dubna 2018 v pracovní neschopnosti.

Obhájce Tomáš Gřivna podal ke krajskému soudu odvolání do tří výroků okresního soudu – o vině, trestu i náhradě škody. Odvolací krajský soud napadený rozsudek ve výroky o trestu i náhradě zrušil a nahradil podmíněným.

Video
délka: 01:01

Zvrat v kauze rvačky hvězdy Vyprávěj s Hložkovým klávesákem Soud zrušil trest, Hajlich dostal podmínku! Slávka Červená

Herec musí uhradit poškozenému celkem 108 tisíc za nemajetkovou újmu a za ušlý příjem, což je o polovinu nižší částka, než jakou přiřkl předchozí soud. „Okresní soud nedocenil, že jde o první exces a nemá žádný záznam v rejstříku trestů. Zaručilo se za něj několik herců, např. Milan Šteindler i Herecká asociace je připravena za něj převzít záruku. Trest byl nepřiměřeně vysoký,“ uvedl soudce zpravodaj Ivan Holík.

„Jsem šťastný, ale budu zvažovat, že budu dál bojovat za svoji nevinu, že podám dovolání. Nedokážu žít s pocitem, že jsem někomu prokopl koleno,“ uvedl Hajlich, který odmítl několik pracovních nabídek. „Potřeboval jsem se soustředit. Nevěděl jsem, jak vše dopadne. Ale zase se něco už rýsuje. Ten rok jsem si ‚užil‘. Nemohl jsem spávat. Naštěstí mám spoustu kamarádů a rodiče, kteří mě podrželi a jsem jim vděčný,“ dodal.

Fotogalerie
22 fotografií