Hajlich si zahrál v řadě seriálů, nejvýraznější rolí je Roman Dvořák, syn Mahuleny Bočanové v seriálu Vyprávěj nebo hokejista Mařík v nováckém Gymplu. Objevil se ale i ve filmech Jak básníci čekají na zázrak nebo Bony a klid 2.

Ke strkanici, po níž Březina skončil se zlomeným kolenem, došlo na svatbě Hajlichovy sestřenice. Prvoinstanční soud ji teď vyhodnotil jako úmyslné ublížení a Hajlichovi vyměřil 39 měsíců, protože Březina mimo jiné argumentoval tím, že kvůli zranění byl 6 měsíců v pracovní neschopnosti. Kop, kterým prý Hajlich Březinu napadl, měl podle něj být promyšleným karatistickým úderem.

Hajlich, jehož deník Aha! oslovil, však tvrdí něco jiného. „Po několika slivovičkách jsem neustál svůj stav. Spontánně jsem přistoupil ke klávesám, které tam byly neobsazené, a začal jsem pro přítomné hrát. Najednou mě někdo začal škrtit. Než jsem se vzpamatoval, strhl mě na sebe a spadli jsme na zem. Tím to celé skončilo. Přesně tak to všichni popsali policii na místě, paradoxně i on sám,“ říká mladý herec. „Nikdy bych nikomu tak zákeřně ublížit nedokázal. Zvlášť ve stavu, kdy jsem sotva stál na nohou,“ dodává.

Výpověď prý Březina změnil až později. „Vykřikoval, že o něm ještě uslyším a že to naší rodinu bude stát hodně peněz. Situace utichla a po několika měsících jsem byl obviněn z toho, že jsem měl dotyčnému úmyslně způsobit těžké zranění jakýmsi karatistickým kopem. Myslel jsem, že je to špatný žert. Vzápětí mi od toho člověka, který mě škrtil, přišla výzva, abych mu zaplatil tučnou zálohu na léčbu. Chtěl do toho namočit i mého bratra, který tam v danou chvíli vůbec nebyl,“ brání se Hajlich.  

Existují totiž posudky, které údajný kop označily jako nejméně pravděpodobnou variantu vzniku zranění. Na vodě je i Březinovo tvrzení, že musel být půl roku na neschopence a přišel o honoráře. Na sociálních sítích je skutečně řada záznamů, na nichž Březina, který měl být až do dubna 2018 v pracovní neschopnosti, normálně veřejně vystupuje. Odvolací soud je stanoven na 11. prosince.

Kde všude Březina během své „neschopenky“ vystupoval?

31. 12. 2017 – Silvestr – Lázně Luhačovice

20. 1. 2018 – Ples Města Hodonína – Kulturní dům Hodonín  

27. 1. 2018 – 15. benefiční ples Austinu – Kulturní dům Vsetín

2. 2. 2018 – Ples Cantare – Sokolovna Slavičín

3. 2. 2018 – Výroční slavnost Green Ways 2018 – Kongresové centrum Zlín

17. 2. 2018 – Ples ZŠ Vlára – Sokolovna Slavičín

24. 2. 2018 – 11. reprezentační ples podnikatelů Zlínska – Interhotel Moskva Zlín

3. 3. 2018 – Chrastěšovský bál – Sokolovna Vizovice

24. 3. 2018 – Velikonoční jarmark

29. 3. 2018 – Velikonoční městečko – Havířov

Fotogalerie
15 fotografií