Poslední rozloučení v kamberském kostelíku za přítomnosti kněze proběhlo na přání obce, ve které Kostelka řadu let žil a kterou si zamiloval, stejně jako ona jeho. A tak to bylo hezky „po vesnicku“.

Před kostelem nejdřív zahrála kapela, dorazili místní hasiči, kteří u rakve drželi čestnou stráž, slova se ujal kněz. Do kostelíka se přišel rozloučit téměř celý Kamberk, který čítá kolem 136 obyvatel, včetně starostky. A přítomen byl samozřejmě i syn Martin, vnuk David, vnučka Tereza, neteře a synovec, slavných tváří jako šafránu...

Místní hrobník se ale s hloubením jámy lopotit nemusel, Lubomír Kostelka spočine na druhé straně republiky. „Tatínek si přál být uložen vedle maminky a bratra a já mu to poslední přání splním,“ sdělil Nedělnímu Blesku hercův syn a slavný dětský kardiochirurg působící v Německu Martin Kostelka (60). „Ve vesničce, která je kousek od Brna, bude tedy tatínek uložen do hrobu a proběhne rozloučení i s celou moravskou větví rodu,“ vysvětlil, proč si bude muset těžké chvíle loučení s milovaným tátou ještě jednou zopakovat.

Video
délka: 07:55.07
Video se připravuje ...

Lubomír Kostelka pohřeb Lukáš Červený

Kolegové se na něj vykašlali

Přestože byl Kostelka jedním z našich nejobsazovanějších herců a v neuvěřitelných 230 filmech si zahrál prakticky s každým českým hercem, na jeho pohřeb se v adventním čase prakticky nikdo nevydal... Dorazil jenom herec a režisér Tomáš Magnusek (34), v jehož filmu Pamětnice si Kostelka zahrál v roce 2009. Česká televize, kde Kostelka exceloval jako děda Lubin v Kouzelné školce, neposlala ani věnec. A poklonit se jeho památce dál přišli pouze dva herci, kteří svůj hlas propůjčili postavičce skřítka Františka právě v Kouzelné školce. Ota Jirák (69), který skřítka mluvil pouze v úplných začátcích pořadu v 90. letech, a Tomáš Juřička (58), který po něm namlouvání převzal a mluví Františka dodnes.

VIDEO: Kostelka v době, kdy slavil 90. narozeniny: Už tři roky nemám ženskou! Teď už budu žít sám...

Video
délka: 01:44.15
Video se připravuje ...

Kostelka dnes slaví 90! Už tři roky nemám ženskou! Teď už budu žít sám! Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
68 fotografií