Přestože se Kostelka narodil v Přerově, podstatnou část života spojil se středočeským Kamberkem, kde koupil a zrekonstruoval statek na břehu řeky Blanice. A právě tam bude i pohřben. "Poslední rozloučení se bude konat v sobotu 8.12. ve 14:00 hodin v místním kostele Sv. Martina v Kamberku," oznámil Martin Kostelka.

Video
délka: 01:44.15
Video se připravuje ...

Kostelka dnes slaví 90! Už tři roky nemám ženskou! Teď už budu žít sám! Petr Macek, Jan Jedlička

Herce, který si zahrál ve 230 českých filmech a seriálech, většinou vedlejší a epizodní role, ovšem nepřipomene žádné divadlo ani scéna, která by jej vyprovodila z jeviště s hereckými poctami či čestnou stráží. Přestože začínal v divadle ABC u Jana Wericha, od té doby Kostelka členem žádného divadelního souboru nebyl. Od divadla ho totiž odradil jeho kamarád Vladimír Menšík!

"Ládínek mi říká, nebuďme blbí, divadlo vyžaduje hodně času a málo peněz. Zatímco televize začala platit docela solidní honoráře. Takže mě tam nalákal. Byl jsem v tu dobu u pana ředitele Wericha, šest let a nic tak senzačního jsem už nezažil,“ prozradil Blesku Kostelka ve svém posledním rozhovoru s tím, že toho později litoval.

Lubomír Kostelka zemřel 28. listopadu na selhání srdce v pražské motolské nemocnici.

VIDEO: Zemřel Lubomír Kostelka (†91): Před smrtí přišel o jedno oko!

Video
délka: 01:04.92
Video se připravuje ...

Zemřel Lubomír Kostelka (†91): Před smrtí přišel o jedno oko! Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
24 fotografií