Kostelkova maminka zemřela v pouhých 55 letech, bratrovi bylo v roce 1974, kdy zemřel, ještě o deset let méně. „Byl to borec, ale zemřel v pětačtyřiceti na svatbě své dcery. Na tom světě to prostě tak chodí… Byl to prima chlap a velmi tvrdý pracant,“ vzpomínal Kostelka na bratra ve svém posledním rozhovoru pro Blesk na oslavě svých devadesátin loni na jaře.

Právě díky bratrovi měl Kostelka svůj malebný zrekonstruovaný statek v Kamberku, kde trávil podzim života. „Brácha byl stavbyvedoucí a věděl, co přesně dělat. Původně se to prodávalo za osm tisíc, a k tomu ještě deset hektarů polí a lesa. Ale jak mě majitel uviděl, tak cenu nasadil na pětadvacet tisíc. Ten syčák poznal, že jsem z televize!“ smál se herec.

VIDEO: Zemřel Lubomír Kostelka (†91): Před smrtí přišel o jedno oko!

Video
délka: 01:04.92
Video se připravuje ...

Zemřel Lubomír Kostelka (†91): Před smrtí přišel o jedno oko! Petr Macek, Jan Jedlička

V srdci také neustále nosil svoji maminku. „Tím, že jsem měl jedinečnou maminku, Zdeničku, tak jsem vždy hledal podobnou. A to se mi nepodařilo. Ať jsem bloumal a byl všude možně, tak jsem žádnou jako maminku nenašel,“ litoval herec.  

Z rozvedeného manželství měl syna Martina, dětského kardiologa, na něhož byl velmi pyšný. Na manželství jako takové by ale nejraději zapomněl. „Já se rozvedl, protože to neklapalo, ale syna jsem musel vzít k sobě. Žena ho porodila a pak řekla, že neumí vychovávat malé děti a že na to vlastně ani nemá chuť. I syna z jejího prvního manželství vychovávala babička,“ říkal. „Takže co teď, měl jsem synáčka a starej se. Ale udělalo mě to nesmírně šťastným. Musel jsem začít vařit, smažit, prát, žehlit, uklízet. Žena uklízela tak jednou za týden a jen tak, že celé dopoledne jezdila luxem. Jednou mě to tak dožralo, že jsem do toho luxu kopnul a rozbil skříň,“ dodával.

VIDEO: Lubomír Kostelka (†91): Bydlel na malebném statku, který si sám zrekonstruoval!

Video
délka: 01:58.78
Video se připravuje ...

Lubomír Kostelka (†91): Bydlel na malebném statku, který si sám zrekonstruoval! Petr Macek, Jan Jedlička

Kostelka si za svůj život zahrál v asi 230 filmech a seriálech, většinou vedlejší a drobnější úlohy. Ta jediná hlavní byla ve filmu Případ pro začínajícího kata (1969). Na sklonku života se 11 let objevoval v pořadu pro děti Kouzelná školka na ČT.

Video
délka: 01:44.15
Video se připravuje ...

Kostelka dnes slaví 90! Už tři roky nemám ženskou! Teď už budu žít sám! Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
31 fotografií