Knedlo vepřo zelo, moravský vrabec, svíčková, koprovka. To jsou typická jídla, která Češi milují a ani Zdeněk Pohlreich jimi v minulosti nepohrdl. Jenže s věkem musel svůj jídelníček upravit.

„Je toho celkem dost, co jsem musel ve svém životě omezit. Největší bomba v životě byla to, že jsem si přestal sladit kafe, což bylo opravdu těžké. Prakticky nejím omáčky, vůbec nejím knedlíky, ke své velké lítosti jsem velice omezil těstoviny, toho jím fakt hodně málo,“ přiznal Blesk.cz Pohlreich s tím, že není zas tak důležité, co jíte, než jakým způsobem to jíte.

„A naučil jsem se k tomu sednout a nejíst v běhu a uvědomil jsem si, kolik toho potřebuju a nepotřebuju sníst. Myslím, že největší boj je to, co máte v hlavě a jak k tomu jídlu přistupujete. Čím jsem starší, tím mi víc vadí těžká jídla, i proto jsem sestavil novou kuchařku Fresh, kde je spoustu zeleniny a lehkých věcí a myslím, že když se provaříte touhle kuchařkou, tak neskončíte tím, že budete mít o dvacet kilo navíc,“ dodal Zdeněk, který svou novou knihu plnou zdravých a chutných jídel pokřtil.

 

Fotogalerie
36 fotografií