„Společnost je posedlá hubeností a touhou vejít se do asijských konfekčních velikostí,“ nechala se Cajthamlová slyšet v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV a její názor tak mnohé překvapil. Všichni si ji stále pamatují coby drsnou lékařku, která sama řešila hlavně, kolik by měl kdo zhubnout a kolik kalorií má které jídlo. „Na váze tolik nezáleží, záleží spíš na tom, jestli je člověk fit, nebo ne. To poznáte i podle stisku ruky,“ myslí si přitom nyní.

V současnosti se navíc dietoložka a autorka několika publikací o hubnutí věnuje spíše jiným tématům, radí ohledně rodičovství a je pro ni důležitější celková spokojenost, než to, kolik ukazuje ručička na váze. Své postoje přehodnotila zřejmě právě proto, že sama dost přibrala, což je vidět především v obličeji. Kila navíc přišla poté, co přestala kouřit. Během účasti ve StarDance se jí sice podařilo trochu shodit díky pohybu, jenže pak se vše vrátilo do starých kolejí.

Kvůli své hmotnosti si přitom vyslechla už dost nepěkných věcí. „Stala jsem se obětí útoku lidí s poruchou příjmu potravy, kteří mi při odchodu řekli, že se mi nediví, že je posílám léčit se, když jsem sama tlustá...,“ přiznala někdejší hvězda pořadů Jste to, co jíte či DoktorKA s tím, že šikana lidí s nadváhou je stále častějším problémem. Dokonce i ve zdravotnictví. „Lidé se bojí chodit k lékaři, protože bez ohledu na to, o jakého odborníka jde, cítí se vždycky oprávněný k tomu říct: Nejdřív zhubněte!“ varuje Kateřina.

Jedná se podle ní o velký nešvar i ve světě, jelikož váhu už řeší všichni, včetně malých dětí. „Všichni nemohou vypadat jako z katalogů a chrastit kostmi. Každý člověk má jinou tělesnou konstituci a otrocky se řídit BMI indexem také vždycky nelze,“ dodala v rozhovoru lékařka, která už přestala řešit svou postavu a raději si naplno užívá života.

VIDEO: Cajthamlová v talk show: Objevila se vážná nemoc!

Video
Video se připravuje ...

Cajthamlová v talk show: Objevila se vážná nemoc! Bude dál tančit ve StarDance? Markéta Reinischova, Petr Soukup

Fotogalerie
29 fotografií