Ještě před onemocněním rakovinou přistávalo Mistrovi na účtu nezdaněných cca 10 milionů ročně (v dobách, kdy ho zastupovali František Janeček nebo Jaroslava Herzerů – pozn. red.). Poté, co nemoc porazil, ale vystupuje méně a je to na jeho na výdělcích znát. Zvlášť z roku 2016, kdy se v prvním pololetí ještě léčil, v druhém už pak pracoval.

10 tisíc pro Ivanu?

Gottova společnost, jejíž jednatelkou a jedinou majitelkou je po loňském zpěvákově výmazu z vedení firmy jeho manželka Ivana Gottová (42), měla předloni čistý obrat 1 894 000 Kč. Po odečtení nákladů a daně zůstalo na účtu Karel Gott Agency 695 000 Kč. V kolonce mzdové náklady je uvedena částka 120 000 Kč. „Vypadá to, že agentura někomu platí měsíčně 10 000 Kč. Může to být jednatelka, ale také někdo jiný,“ řekl Blesku ekonomický znalec Jindřich Korejs.

Pět pracovníků

Zpěvákův tým v tuto chvíli čítá pět osob: Manažerku Ivanu Gottovou, PR manažerku Anetu Stolzovou, produkční Lídu Sekaninovou, řidiče Daniela Josefiho a účetní. Jim podle Korejse agentura pravděpodobně platí měsíční honoráře na základě faktur, které jí vystavují. „Služby měla Karel Gott Agency v roce 2016 za 880 0000 ročně a v nich budou nejen honoráře pro spolupracovníky, ale i další věci,“ odhaduje Korejs.

Velká hotovost

„V pokladně, tedy v hotovosti, měla agentura v době účetní uzávěrky 253 000 Kč. To je docela dost. Protože i velké autorizované firmy nemají tak velkou hotovost. Ale není to nic protizákonného,“ dodal ekonom. Na účtu firmy bylo v době účetní uzávěrky 1 481 000 Kč.

Tři roky od založení

Firma Karel Gott Agency, s. r. o., funguje od poloviny roku 2015, kdy ji Slavík se svojí manželkou založil. Dělo se tak po rozprášení původního zpěvákova managementu. Ve veřejně dostupných listinách, které firma zveřejňuje, je prozatím k vidění účetní uzávěrka za kompletní rok 2016. A ta jasně ukazuje, že společnost je ekonomicky stabilizovaná, zároveň má ale velké výdaje.

Mají závazky

V účetní uzávěrce agentury jsou také vypsané závazky za 577 000 korun a závazky za společníky 373 000. Závazky za 577 tisíc mohou být třeba půjčky. Ale také může jít o proúčtované nezaplacené nájemné nebo tak. Pokud jde o částku 373 tisíc za společníky: Tu tam vložili a tu si můžou vybrat! Ale pokud má někdo základní kapitál 1 koruna, je tam zaměstnaný na dohodu za 10 tisíc měsíčně, tak proč by tam vkládal 373 tisíc, když je v pokladně a na účtu dost peněz,“ vysvětlil ekonom.

Fotogalerie
29 fotografií

Video: Ale ne! Karel Gott ruší svá vystoupení, mluvčí připustila nemoc

Video
délka: 00:23.73

Ale ne! Karel Gott ruší svá vystoupení, mluvčí připustila nemoc Blesk TV