Podle informací deníku Aha! musela Ivana Gottová (42) připojistit vyprodaný koncert. Společnost Bestsport a Karel Gott Agency jsou nyní jištěné, kdyby zpěvák náhodou onemocněl, a oni by tak museli poslat domů 18 tisíc lidí. Veškeré náležitosti a vrácení vstupného by jim měla pokrýt pojistka. 

Každá taková akce se pojišťuje. Pokud je větší riziko, že interpret může mít v den konání zdravotní problém, tak se pojistka uzavře vyšší,“ sdělil deníku Aha! Svatopluk Novák, který se zabývá pojišťováním hudebních akcí a festivalů.
 

Pojistka koncertů pokrývá neúčast účinkujícího pro náhlé vážné onemocnění nebo živelnou událost, v jejímž důsledku dojde k poškození nebo zničení koncertní haly, závadu zvukotechniky, technického zařízení koncertní haly, evakuaci obyvatel, případně zrušení akce kvůli vyhlášení státního smutku.

 VIDEO: Koncert Karla Gotta na Žofíně

Video
délka: 03:06.77

Karel Gott vystoupil na Žofíně Marek Pátek

Slavík má mimo jiné i vlastní pojištění a to pro případ, kdyby mu onemocněly hlasivky, a on by tak musel zrušit nějaké důležité vystoupení. Kdežto pořadatel zodpovídá za celou akci včetně účastníků. Všichni ale věří, že žádná pojistka nebude potřeba a zpěvák i fanoušci si velkolepou show užijí.

 

„Je to pro mne událost, vracím se do života a chci potěšit diváky! Držte mi palce. Já se pokusím dát to nejlepší, co ve mně je. Budu zpívat své pomalu stárnoucí hity. Novinky asi nebudou, kromě jedné. A to písně od Marka Ztraceného (33) – jmenuje se „Ty jsi pro mě ta pravá“,“ prozradil Karel Gott o koncertu Frekvenci 1.

 

Naposledy v největší české hale vystoupil Karel Gott na podzim roku 2014. Poté začal jeho boj s rakovinou mízních uzlin.  Od podzimu 2015 navíc bojoval s vyhřezlou ploténkou, zápalem plic, neprůchodnosti střev, zánětem dutin a těžkou chřipkou. To vše Mistr zvládl a jeho fanoušci se na něho můžou těšit ve vyprodané O2 aréně 12. června.

VIDEO: Ale ne! Karel Gott ruší svá vystoupení, mluvčí připustila nemoc

Video
délka: 00:23.73

Ale ne! Karel Gott ruší svá vystoupení, mluvčí připustila nemoc Blesk TV

Fotogalerie
30 fotografií