Nová kniha Pane, vy jste režisér! přináší fantastický pohled do zákulisí natáčení Vorlíčkových filmových hitů! Podle údajů, které dal autor režisérovy biografie Petr Macek dohromady, Popelka v době prvního uvedení v roce 1973 utržila při téměř třech milionech návštěvníků »jen« 8 796 508 korun československých.

Komedie Jak utopit doktora Mráčka, kde si znovu zahrála Libuše Šafránková (64), pak v roce 1975 do kasy filmových studií přinesla na tu dobu neskutečných 15 233 846 – tedy dvojnásobek. Diváků však měla paradoxně o něco méně. V mezidobí totiž notně podražily vstupenky...

Popelka s Mráčkem a ještě Dívkou na koštěti také soupeří v prodeji do zahraničí. Z Vorlíčkových filmů suverénně vedou právě tyto tři. Režisérovou osobní srdcovkou je pak paradoxně úplně jiný film, a to crazy komedie Pane, vy jste vdova! „Právě proto jsem pro knížku využil právě tento název,“ vysvětluje spisovatel Macek.

A proč slavný kumštýř tíhne právě k tomuto filmu? „Mám pocit, že zde jsme s Milošem Macourkem dosáhli téměř na sto procent záměru, který jsme se snažili dodržovat ve všech našich scénářích – mít každou scénu něčím vtipnou nebo zajímavou,“ dodává Vorlíček.

Režisér Václav Vorlíček byl »továrna« na peníze

VIDEO: Oceněný Václav Vorlíček: Mám nápad na další komedii!

Video
délka: 01:36.92

Oceněný Václav Vorlíček: Mám nápad na další komedii! redakce Blesk TV

Fotogalerie
21 fotografií