Když slavit, tak pořádně! To jdou pak stranou i vládní nařízení proti koronaviru. Velké finále SuperStar rozhodně neskončilo ve studiu předáním dvoumilionového šeku vítězce Barboře Piešové (19).

Naopak! Podle zpravodajů Blesku si nejdřív porotci i finalisté vzadu za studiem v pražských Jinonicích pobalili věci, pak je ale produkce Novy naložila do taxíků a všechny přesunula do hospody v Podolí. Tam mohli jíst, pít a veselit se až do rána.

„Viděl jsem tam asi šedesát lidí, jak paří v hospodě, která měla otevřeno celou noc. Seděli před ní na zahrádce i chodili dovnitř, kde posedávali na baru,“ popsal Blesku očitý svědek pijatyku, která se vymykala nařízením ministerstva zdravotnictví. „Zvláštní také bylo, že když se postupně trousili do taxíků, tak roušky si vzal jeden z deseti.“

K tahounům večera patřil jak jinak než Leoš Mareš, který vydržel až do rána ve smokingu. A to i přesto, že po finále nejdříve zamířil svým rolls-roycem SUV domů, a měl tak čas se převléknout. Na večírku se mu nakonec tak zalíbilo, že z mejdanu se nechal kolem šesté ráno odvézt rovnou do rádia na vysílání Ranní show.

Ani on ale neudolal splávek herečky Pagáčové (dříve Solaříkové)! V době, kdy už Leoš bavil posluchače v rádiu, seděla Patricie pořád na své židli v hospodě. „Odcházela mezi posledními. Už tam nebyli ani finalisti, ani ochranka. Celou dobu se spolu s ostatními chechtala, byla tam strašně dobrá nálada,“ uzavřel svědek.

Hrozí jim postih?

Ministerstvo zdravotnictví s účinností ode dne 26. května 2020 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření omezuje provoz provozoven stravovacích služeb tak, že se jejich provozovatelům zakazuje připustit přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb v čase mezi 23:00 hod. a 6:00 hod., s výjimkou: provozoven, které neslouží pro veřejnost (např. zaměstnanecké stravování), prodeje mimo provozovnu stravovacích služeb (např. výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny).

„Sankce určitě hrozí. Považuji to za přestupek. Odhaduji pokutu v řádu stovek až tisíc korun,“ sdělil Blesku renomovaný pražský právník JUDr. Jan Černý. „Výjimky nejsou. Pokud je vládní nařízení otevření do určité hodiny, tak není možné slavit tam například do dvou,“ dodal na vysvětlenou.

VIDEO: Vyřazená finalistka Miss Karin Křížová o zákulisí SuperStar: Nejde tam o zpěv! 

Video
délka: 15:21.00

Vyřazená finalistka Miss Karin Křížová o zákulisí SuperStar: Nejde tam o zpěv! Markéta Reinischová, Lukáš Červený, instagram

Fotogalerie
89 fotografií