Vladimír Poláček, na kterého prasklo, že je nemanželský syn Josefa Kemra, teprve před čtyřmi lety, má svůj stánek na tržnici s kamarádem. Většinu věcí, které prodává – jako věnečky na Dušičky či Vánoce, si vyrábí sám. Mají stálé zákazníky, ale teď o všechno přijdou.

„Neprodloužili nám smlouvu na tržnici. Nestojí o konkurenci. Lidé k nám chodili kvůli dobrým cenám. Nejprve jsme museli pryč z tržnice, a když jsme si našli místo na soukromém pozemku, zakázali nám prodej i tady. Musíme to sbalit, jinak dostaneme pokutu, když nemáme razítko z radnice,“ posteskl si Poláček. Největší starost mu dělá, že zklame zákazníky. „Ani jsem kvůli tomu v noci nespal. Babičky k nám chodí léta, a teď nás tu nenajdou. Mají objednané věnečky a my jim je nemůžeme ani předat. Budeme vypadat jako podvodníci. Moc se jim omlouvám, je mi to líto,“ popsal Poláček.

Neprodloužili smlouvu

Důvodem, proč musí Vladimír Poláček se svým spolupracovníkem odejít, je údajně konkurenční boj. Přetahování o prodejní plochu a různé schválnosti radnice vyřešila tím, že kolegovi Vladimíra Poláčka neprodloužila smlouvu. Město se tak rozhodlo i přesto, že na radnici leží petice s několika stovkami podpisů od lidí, kteří si přáli jejich stánek zachovat. „Nájemní smlouvy byly dle rozhodnutí Rady města Strakonice ukončeny. Následně byl vyhlášen záměr na pronájem uvolněných ploch,“ uvedla mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Zákazníci se bouří

Rozhodnutí radnice se nelíbí některým zákazníkům. „Tržnice je prázdná a oni stojí v dešti u mostu jako žebráci. To si člověk musí ťukat na čelo, co se tu děje. Zůstane tam jen prodejce s předraženými cenami,“ řekla Jaroslava Urbanová. „Jsem z Českých Budějovic a o nich jsem se doslechla tady ve Strakonicích. Věnce sami dělají, je to čerstvé a hned mi to neopadá. Proto jsem šla k nim nakupovat,“ řekla další zákaznice. „Přijeli jsme si pro věnečky ze Střelských Hoštic, jsme jejich stálými zákazníky. Nevím, co je za tím, ale jinde jsem viděl velké věnce dražší o několik stokorun,“ řekl starší muž.

Tajný syn slavného herce

Jsou to teprve čtyři roky, co na legendárního herce Josefa Kemra (†72) prasklo, že má nemanželského syna Vladimíra. Ten žije už léta na jihu Čech a svého otce nezapře. Vypadá totiž jako on. „Maminka mi to tajemství prozradila až před svou smrtí,“ svěřil Aha! Vladimír, který se s otcem setkal jen třikrát v životě. Kromě podoby po něm zdědil i vážné zdravotní problémy a subtilní postavu. Vladimír Poláček se živí jako prodejce a objíždí se stánkem své »štace«. Potkat ho můžete ve Volyni, Vacově či na trzích ve Vodňanech, Milevsku i jinde.

Fotogalerie
10 fotografií