Představitel desítek rolí měl v osobním životě velké úspěchy u žen. „To byl herec gentleman, takový jsem znal jenom Sváťu Beneše, Lukavskýho a jeho,“ říkal o Josefu Langmilerovi jeho přítel, režisér Antonín Kachlík (†99), který tvrdil, že mezi herci to byl jeho jediný opravdový kamarád. Aristokratické vystupování, podmanivý hlas, to vše získávalo herci přízeň ostatních. Na divadle on byl první milovník, to je nejvyšší pozice v pánském souboru,“ vzpomínala kolegyně Věra Uzelacová.

Josef Langmiler pocházel ze Želče u Tábora, kde odmala přičichl k ochotnickému divadlu, později vystudoval Statní konzervatoř v Praze a odjel hrát do Divadla pracujících ve Zlíně. Tam se zamiloval do své spolužačky a po nějaké době se vzali. Pepík se oženil se spolužačkou z konzervatoře ze Zlína. Pepík si vzal strašně fajn ženu, byla to Ljuba Benešová, byla nesmírně hezká, neměli dítě a to jejich manželství bohužel skončilo zhruba tak po pěti letech,“ říká Langmilerova sestřenice Ivana Kotková v dokumentu České televize.

Za krachem manželství stál Langmilerův kolega z ostravského Státního divadla Jiří Adamíra (†67), kde herec po čase získal angažmá. „Jejich vztah (manželů) byl hezký, řekl bych, a trval až do té Ostravy. Tam to naboural Adamíra, protože zatímco Pepík byl muž gentleman, který byl navíc pro ženské přitažlivý, tak nemusel nic dělat a ony samy měly zájem. Zatímco Adamíra byl dravec a lovec. Ten potřeboval furt dobývat další a další, no a tak mu nakonec ulovil i tu Ljubu. Pepík z toho byl nešťastný, denně se poprali v klubu, to bylo vyhlášené, museli je od sebe trhat,“ vzpomíná režisér Kachlík.

Po rozvodu žil Langmiler volnomyšlenkářským svobodným životem, přestěhoval se do Prahy a jeho náručí prošlo nepočítaně žen. Vše se změnilo až ve chvíli, kdy poznal svou druhou manželku Evu. Paradoxem osudu je, že Ljubě Benešové nakonec Adamíru přebrala Hana Maciuchová.

Fotogalerie
3 fotografie