Vánoce se u Petra Jandy slaví už několik týdnů dopředu. Po celém domě rozvěsí vánoční dekorace, s manželkou ozdobí větvičky z jedle a všemi místnostmi se linou koledy od jeho kapely Olympic. „Vždycky si dáváme záležet na štědrovečerní tabuli. Holkám se to děsně líbí, jak je to nazdobené. Taky se podlamuje pod tou hromadou jídla, protože se nás tu schází nejvíce osm,“ přiznal Janda, který Blesku udělal bramborový salát podle svého receptu.

Video
délka: 04:22.40

Bramborový salát Petra Jandy Tereza Kühnelová, Lukáš Červený

Během vaření Janda zavzpomínal i na svého staršího bratra Jiřího, se kterým od rodičů jako kluci dostali ten nejkrásnější dárek – loutkové divadlo. „Dnes je to bohužel smutnější. Brácha se dostal do takový blbý situace, sám vlastní vinou. Dostal mozkovou mrtvici, takže má výpadky paměti a je na invalidním vozíku. Nemůže být sám, tak je v domově důchodců.

Každý pátek se za ním stavím a vezmu ho do hospody. A on je tam úplně nadšený, že se tam nemusí o nic starat. Ale asi to takhle už zůstane a dožije tam v domově důchodců. Tak to je vždycky takový smutný,“ přiznal rocker, jehož bratr Jiří je ze tří sourozenců nejstarší.

Když byl Petr Janda ještě kluk, zažil s bratry doma také „veselé“ Vánoce. Jejich tatínek byl totiž velký konzervativec, kterému byla veškerá elektronika odporná. Pravé hořící svíčky na živém vánočním stromečku se mu ale jednou krutě vymstily. „Rozbalovali jsme si dárky a ten strom najednou chytl. Okamžitě shořel, chytly záclony. Pamatuji si, že jsme ho vyhazovali z pátého patra. Byla to hrozná rychlost,“ usmíval se dnes už s odstupem Janda, který se už letošních Vánoc nemůže dočkat.