Hosté se v horkém červencovém dni pomalu trousili, ani Karel Šíp však nepřijel do Stříbrné Skalice na letní party k Petru Jandovi s prázdnou. Frontmanovi Olympiku přivezl soudek plzeňského piva. Snad jako osvěžení v parném dni.

Pitný režim se ale dodržoval i jinak, na dvoře domu na Propasti, kde má Janda i nahrávací studio, byla připravená sličná dívka, nalévající příchozím panáčky. Někteří však dorazili vozem. Z červeného ferrari vystoupila u Jandy vdova po textaři Rytířovi Helena společně s muzikantem Pavlem Sedláčkem.

Průkopník rokenrolu v Čechách Sedláček se dal dohromady s Helenou Rytířovou po společné večeři v červnu 2014. „Růže, drahá večeře, která se protáhla na mnoho hodin, protože bylo tolik společných témat k vyprávění… a také smích. Strašně ráda se směju,“ zavzpomínala před časem v Blesku Rytířová.

Smíchu byl dostatek i na Jandově party. Pánové, navzdory tomu, že šlo o zahradní akci, však vytáhli povětšinou motýlky. I když ledabyle připnuté kolem krku. A to i v momentě, kdy neměli límečky nebo vyrazili kvůli tropickému vedru v rozhalence.

Právě motýlek však byl tématem letošního ročníku. A Janda si akci pochvaloval. „Je to už třicátý nebo pětatřicátý ročník, přesně nevím. Jsem rád, že se s přáteli každé léto takhle sejdeme a pobavíme se,“ řekl dobře naladěný zpěvák a kytarista Blesk.cz. A běžel vítat další hosty, třeba akademického malíře Kristiána Kodeta a zpěváka Jakuba Smolíka.

Fotogalerie
10 fotografií